im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Nasza uczennica reprezentantką Polski w zawodach pływackich

shadow

Uczennica klasy VII A, Laura Bernat, została powołana do reprezentacji Polski juniorów podczas wielomeczu Olympic Hopes (Polska- Czechy – Słowacja – Węgry). Zawody odbyły się w ubiegły weekend w Oświęcimiu. Laura zdobyła dla polskiej drużyny trzy medale: złoty i dwa srebrne. Zwyciężyła na dystansie 200 m stylem grzbietowym, poprawiając własny rekord Polski juniorek czternastoletnich aż o półtorej sekundy. Wynik 2.14,59 jest obecnie najlepszym rezultatem w kraju w kategorii seniorów. Laura przyczyniła się również do zdobycia srebra dla polskiej sztafety 4 razy 100 m stylem zmiennym. Wkrótce przed uczennicą kolejne wyzwanie: start w rozpoczynających się w przyszłym tygodniu Mistrzostwach Polski Seniorów w Olsztynie, gdzie będzie walczyła o kwalifikacje do Mistrzostw Europy Juniorów.