XXIV OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 - 1948. W walce o wolną Polskę” – wyniki etapu wojewódzkiego

W dniu 28 marca 2019 r. w ZSO nr 1 w Lublinie przeprowadzono eliminacje wojewódzkie XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 - 1948. W walce o wolną Polskę”.  W eliminacjach wojewódzkich uczestniczyli uczniowie wyłonieni w wyniku eliminacji rejonowych, tj. 37 uczniów szkół podstawowych, 17 gimnazjalistów. Uczestników i ich opiekunów w imieniu organizatorów powitał wicekurator pan Eugeniusz Pelak.  Naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów.  W etapie wojewódzkim można było zdobyć 60 punktów. Aby zostać laureatem, należało uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi. Ten wynik osiągnęło trzech naszych uczniów, co stało się równoznaczne zdobyciu trzech tytułów laureata. Pozostała trójka uzyskała tytuły finalistów.
Oto nasi laureaci i finaliści.
Mikołaj Gąsior (kl. VIII B) - laureat
Krzysztof Sochan (kl. VIII C) - laureat
Bartosz Biały (kl. VIII D) - laureat
Szymon Maj (kl. VIII D) - finalista
Alan Wójcik (kl. VIII B) - finalista
Karol Szwaczkiewicz (kl. III F gimnazjalna) - finalista

Gratulujemy uczniom i ich opiekunowi panu Danielowi Osińskiemu.

Zobacz całą galerię