XVI Wojewódzki Festiwal Piosenki Europejskiej

XVI Wojewódzki Festiwal Piosenki Europejskiej

W dniu 13 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 51 w Lublinie w ramach XVI edycji Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Europejskiej 250 uczniów z 48 szkół miasta Lublin i województwa lubelskiego zaprezentowało 75 utworów europejskich wykonawców. Można było podziwiać występy solistów, duetów, zespołów wokalnych i chórów. Dominowały utwory w języku angielskim, ale pojawiły się też w języku polskim, rosyjskim, włoskim, słowackim, czeskim, hiszpańskim, francuskim. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: z klasy 1f Hanna Garbacz, która wystąpiła z utworem „Tyle słońca w całym mieście” oraz Weronika Gadzała z klasy 2a, która zaśpiewała utwór w języku włoskim „Zuppa Romana”. Dziękujemy i gratulujemy dziewczynkom wspaniałego występu.

Informację przygotowała Barbara Bałdyga

Załączniki do pobrania