Erasmus-działania w roku 2018

Erasmus-działania w roku 2018

Działania projektu „Log in Nature- zaloguj się w naturę” rozpoczęliśmy od leśnych podchodów zorganizowanych w Starym Gaju w piątkowe popołudnie dn. 26.10.2018r. Uczniowie biorący udział w projekcie zostali podzieleni na 6-osobowe grupy, a następnie pod opieką nauczycieli wykonywali na terenie lasu zadania przygotowane dla nich przez przewodnika z biura Perkoz. Wyposażeni w mapy i latarki musieli odnajdować w terenie określone punkty i wykonywać konkretne zadania, typu zbieranie liści pochodzących z różnych gatunków drzew, żołędzi lub budowanie szałasu. Punktem kulminacyjnym podchodów było ognisko z kiełbaskami i wspólnym śpiewaniem. Tego dnia uczniowie mieli okazję spróbować wspólnej kreatywnej zabawy na łonie natury, uczyli się współpracy i orientacji w terenie i doświadczali polisensorycznego kontaktu z przyrodą.

Następnym etapem naszych projektowych działań było zaprojektowanie logo. Podobnie jak w przypadku podchodów, uczniowie pod opieką nauczyciela opracowywali własne projekty. Na spotkaniu w dniu 13.12.2018 r każda z grup przedstawiła swój pomysł. Na drodze głosowania wybraliśmy jeden z nich, który zostanie zamieszczony na platformie e-Twinning wraz z propozycjami innych krajów partnerskich. Na koniec, wspólnie dokonamy wyboru logo projektu.

informację przygotowała pani Ewa Zielińska

Zobacz całą galerię