Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Wyniki etapu rejonowego XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę”

shadow

Wyniki etapu rejonowego XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę” (dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów).

Dnia 13 grudnia 2018 roku odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach1939-1948”. Tematyka konkursu obejmuje w tym roku okres, bardzo ważny w historii Polski - II wojna światowa oraz dodatkowo wiadomości z okresu powojennego z uwzględnieniem pamięci o żołnierzach podziemia niepodległościowego tzw. „żołnierzy wyklętych” . Uczniowie muszą wykazać się znajomością faktografii, malarstwa uzbrojenia i formacji wojskowych. Naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów którzy z powodzeniem przeszli etap szkolny i bardzo dobrze zaprezentowali się w etapie rejonowym. Aby uzyskać kwalifikacje do etapu wojewódzkiego uczestnicy musieli rozwiązać test na poziomie co najmniej 80%. Miło nam poinformować, że piątka uczniów naszej szkoły zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 28 marca 2019 roku. Oto podsumowanie II etapu. Nasi uczniowie uzyskali następujące wyniki (maksymalnie można było uzyskać 68 punktów dla klas IV – VIII oraz 55 punktów dla uczniów z oddziałów gimnazjalnych):


SZKOŁA PODSTAWOWA

1. KRZYSZTOF SOCHAN 64 p. KL. VIII C

2. MIKOŁAJ GĄSIOR 60 p. KL. VIII B

3. ALAN WÓJCIK 56 p. KL. VIII B

4. SZYMON MAJ 54 p. KL. VIII D

5. BARTOSZ BIAŁY 49 p. KL. VIII D ( brak kwalifikacji)
 

GIMNAZJUM

1. KAROL SZWACZKIEWICZ 53 p. KL. III GF (najlepszy wynik etapu rejonowego)
 

Wielkie brawa !!! Trzymajmy kciuki za naszych uczniów w etapie wojewódzkim :)
 

informację przygotował pan Daniel OsińskiZobacz całą galerię