Bieg dla Niepodległej 1918 w dniu 10.11.2018 r. godz. 11.00 – ZAPRASZAMY !!!

BIEG DLA NIEPODLEGŁEJ 1918
10.11.2018 godz. 11.00 – ZAPRASZAMY !!!

Głównym celem biegu jest popularyzacja wśród dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i wychowawców:
  • pamięci o historii naszego narodu,
  • krzewienia pamięci o bohaterach walczących o wolność i suwerenność Ojczyzny,
  • popularyzacji rodzinnego i prozdrowotnego stylu życia,
  • umożliwienia wspólnego, aktywnego spędzania czasu dzięki najprostszej i najbardziej dostępnej formie ruchu, jakim jest sport biegowy.
  • kreowania wspólnej płaszczyzny spotkania międzypokoleniowego.
  • umożliwienie rodzicom i nauczycielom uczestniczenia fajnej imprezie biegowej wraz ze swoimi dziećmi i podopiecznymi.
  • rywalizacja w duchu fair play
Sposób, formy i miejsce realizacji zadania

Zostanie rozegrany bieg uliczny (osiedlowy) na 1918 m, w którym wezmą udział dzieci, młodzież, rodzice, nauczyciele i wychowawcy. Trasa -  bieg w wąwozie na Rurach Jezuickich  tam START/ META. Bieg odbędzie się w dniu 10.11.2018 roku. Start będzie wspólny dla wszystkich.

1. Bieg odbędzie się 10.11.2018 roku w Lublinie bez względu na pogodę.
  2. Start i meta zlokalizowane będą na terenie pomnika pomordowanych więźniów Zamku Lubelskiego w wąwozie Rury Jezuickie.
  3. Bieg rozpocznie się o godzinie 11:00.
  4. Zgłoszenia do biegu przyjmowane będą do wtorku 06.11.2018 r. u p. D. Osińskiego.
  5. Długość trasy wynosi 1918 m.
  6. Limit czasu na pokonanie trasy wynosi 20 min.
  7. Na trasie nie mogą przebywać osoby bez numeru startowego z wyjątkiem osób pełniących funkcje organizacyjne. Osoby naruszające niniejszy zakaz mogą zostać usunięte z trasy biegu przez odpowiednie służby.
  8. Limitowana ilość osób biorących udział w biegu.
  9. Każda osoba, która ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal.
  10. Każdy uczestnik przychodzi na bieg w białej albo czerwonej koszulce

informację przygotował pan Daniel Osiński