Log in Nature - realizacja projektu

W piątek 19 października, po lekcjach, poszliśmy do lasu w ramach projektu Log in Nature. Dzień był wyjątkowo ciepły. Jeden z ostatnich, tak pięknych tej jesieni. Rozdzieliliśmy się na 4 grupy i rozpoczęliśmy podchody. Podążaliśmy wytyczonym szlakiem, uważnie wypatrując pozostawionych dla nas znaków. Wykonaliśmy zadania, takie jak: zbieranie żołędzi, budowa szałasu, rozpoznawanie gatunków drzew. Nauczyciele bawili się razem z nami. Po długiej wędrówce przez rezerwat przyrody Stasin, dotarliśmy do celu- wcześniej przygotowanego ogniska. Przy ognisku piekliśmy kiełbaski, pianki i chleb. Na koniec zaśpiewaliśmy kilka piosenek przy dźwiękach gitary. Wszyscy otrzymaliśmy śpiewniki z piosenkami. Śpiewaliśmy :

„Takie tu lasy i takie drzewa.
Bezdroża, że nie śniło się nikomu,
Coś we mnie tańczy, coś we mnie śpiewa
I jeszcze nie chce mi się wracać do domu”.

Następnie ruszyliśmy jednak w drogę powrotną. Pod szkołą byliśmy około godziny 18:00. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.

Martynka, Gabrysia, Julia, Jan, Szymon, Franek z klasy 6e
informację przekazała pani Małgorzata Konarzewska