Biegowa Triada Pamięci (BTP) - Nocna Mila Niepodległości (11 listopad) ZAPISY i REGULAMIN

Biegowa Triada Pamięci (BTP) jest międzypokoleniową masową imprezą sportową skierowaną do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ich rodziców, opiekunów i nauczycieli a także zawodników z poza wymienionej grupy biegaczy. W 2018 r. BTP organizujemy pod szyldem BIEGOWEJ TRIADY NIEPODLEGŁOŚCI w skład której wchodzą trzy starty biegowe:

1. Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980” (2 czerwca)
  2. Mila Pamięci Ofiar Komunizmu (15 wrzesień)
  3. Nocna Mila Niepodległości (11 listopad) ZAPISY  REGULAMIN

W 2018 roku triadę biegową rozpoczęliśmy 2 czerwca Biegiem Solidarności „Lubelski Lipiec 1980. Podczas biegu zawodnicy na mecie otrzymali pierwszą część MEDALU NIEPODLEGŁOŚCI.   Przed nami dwa kolejne biegi NIEPODLEGŁOŚCI i do zdobycia druga i ostatnia trzecia część MEDALU NIEPODLEGŁOŚCI.  :

15 września 2018 –  3. Mila Pamięci Ofiar Komunizmu. Jest to wyjątkowy bieg, podczas którego uczniowie, rodzice i nauczyciele upamiętniają ponad 170 milionów ofiar komunizmu na świecie. Cieszymy się, że ten bieg odbywa się właśnie w Lublinie. MEDAL tego biegu posiada w swojej grafice wspaniały symbol Orła żołnierzy AK.

11 listopada 2018:  3. Nocna Mila Niepodległości. Bieg polskich patriotów, uczniów wraz z rodzicami i nauczycielami w scenerii biało-czerwonego Starego Miasta i centrum Lublina. Unikalny medal na mecie utworzy niepowtarzalną kolekcję medalową 100- lecia Odzyskania Niepodległości. W jego symbolikę został wpisany Orzeł Godło Państwa Polskiego ustanowione  w 1919 roku.

Wiemy że z każdym startem gromadzicie prestiżową kolekcję medali, jest to rzadkość w skali kraju. Cała kolekcja złożona z trzech medali symbolizuje historię Naszej Ukochanej Ojczyzny a zdobi go wizerunek , symbol i godło państwa Polskiego.

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W BTP?

Głównym celem BTP jest popularyzacja wśród dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i wychowawców:

• historii naszego narodu,
  • krzewienia pamięci o bohaterach walczących o wolność i suwerenność Ojczyzny,
  • popularyzacji rodzinnego i prozdrowotnego stylu życia,
  • umożliwienia wspólnego, aktywnego spędzania czasu dzięki najprostszej i najbardziej dostępnej formie ruchu, jakim jest sport biegowy.
  • kreowania wspólnej płaszczyzny spotkania międzypokoleniowego.
  • umożliwienie rodzicom i nauczycielom uczestniczenia w profesjonalnej imprezie biegowej wraz ze swoimi dziećmi i podopiecznymi.

Biegowa Triada Pamięci adresowana  jest przede wszystkim młodemu pokoleniu Lublinian. Eksplozja popularności biegania w Lublinie, która nastąpiła przed kilkoma laty, przenosi się do środowiska uczniów jest to fajny moment na to aby zaprosić do niej rodziców i nauczycieli. Wierzymy że, możliwość pozytywnej rywalizacji, zaangażowanie dyrekcji szkół w wystawienie licznych reprezentacji zbudowanych na uczniach,  rodzicach i nauczycielach pozwoli na jeszcze większy rozkwit aktywności sportowej społeczności szkolnej.  Nasze lubelskie bieganie z historią w tle pokazuje że, chęć przeżycia wspaniałych chwil rywalizacji sportowej połączonej z upamiętnieniem poprzez bieg ważnych wydarzeń i bohaterów narodu polskiego upowszechnia się w świadomości Polaków.

Triada odbywa się przy zamkniętym ruchu drogowym. Trasa jest zabezpieczona przez policję, służbę porządkową organizatora oraz pogotowie ratunkowe. Nad jej przebiegiem czuwają sędziowie techniczni. Zawody prowadzone przy użyciu profesjonalnego elektronicznego pomiaru czasu ze zwrotnym numerem startowym, dzięki temu wyniki są precyzyjnie określone, sklasyfikowane, a ewentualne pomyłki i konflikty zminimalizowane.

Wierzymy, że Biegowa Triada Pamięci jest wyjątkowa w skali kraju. Pobiec wspólnie z rówieśnikami oraz przy dopingu ze strony najbliższych, to niezapomniane chwile. Wystarczy się zapisać i wystartować. Emocje gwarantowane. Zapraszamy na start.

Pomysłodawca i Organizator: Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin. Współorganizatorzy: Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność”, Lubelski Kurator Oświaty , IPN Oddział Lublin. Triada realizowana dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

informację przekazał pan Daniel Osiński

Zobacz całą galerię