Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Code Week 2018 - podsumowanie

shadow

W dniach 6-21 października odbywał się 6. międzynarodowy Tydzień Kodowania. Z tej okazji w naszej szkole były podejmowane różnorodne działania mające na celu rozwijanie kreatywności uczniów, logicznego myślenia i przede wszystkim współdziałania w grupie. Włączyliśmy się do wyzwania Code Week 2018 w ramach ogólnopolskiego programu Uczymy Dzieci Programować. Zgłosiliśmy 30 różnych wydarzeń, ponad 400 uczniów klas I-VIII przez 2 tygodnie brało udział w aktywnościach.
Dzieci z klas młodszych pracowały m. in. z matą Mistrzów Kodowania, puzzlami do ozobotów i ozobotami. Starsi uczniowie tworzyli animacje w aplikacji Scratch, a młodzież z klas VII wprowadzenie do algorytmiki realizowała zapisując kolejne kroki powstawania projektowanych wież z kolorowych kubków lub tworząc schematy blokowe.
Było ciekawie i inspirująco :)
Przed nami jeszcze kodowanie w Zerówce i programowanie z eTwinning.

Film podsumowujący nasz udział w Tygodniu kodowania:
 


Działania realizowane przez p. Annę Jałowińską zostały wyróżnione przez organizatorów wyzwania Code Week 2018 w ramach ogólnopolskiego programu Uczymy Dzieci Programować - szkoła otrzymała zestaw puzzli dla ozobotów.

Anna Szum, Anna JałowińskaZobacz całą galerię