Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Bezpieczna droga do szkoły uczniów klas pierwszych

shadow

Pierwszy rok w szkole jest ważnym czasem dla dzieci, warto więc zwrócić ich uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamiając skutki niebezpiecznych zachowań na drodze. Ważnym elementem jest edukacja najmłodszych – uświadomienie różnego rodzaju niebezpieczeństw oraz wiedza, jak ich unikać i  jak postępować w razie ich zaistnienia. 
W czwartek 27 września 2018 r. na terenie naszej szkoły odbyło się spotkanie uczniów klas I z panią policjantką – Iwoną Cichocką z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Lublinie. Podczas spotkania uczniowie utrwalali wiedzę dotyczącą stosowania elementów odblaskowych oraz zasad bezpieczeństwa na drodze. 
Zdobytą i utrwaloną wiedzę uczniowie będą mieli okazję wykorzystać podczas udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym na temat „Bezpieczna droga do szkoły” do którego zostali zaproszeni. 
„Akademia Bezpiecznego Puchatka” to ogólnopolski program edukacyjny, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Uczniowie klas I naszej szkoły zostali włączeni do programu. Podczas realizacji będą mogli pogłębić wiedzę na temat bezpieczeństwa a także wziąć udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie dla pierwszoklasistów. 
Wszystkie działania to duży krok w kierunku zapewnienia naszym dzieciom bezpieczeństwa na drodze.
Wychowawcy klas IZobacz całą galerię