Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Udział p. Anny Szum w Programie POWER -projekt „Otwieranie umysłów - Europa wspólny dom”

shadow

Udział w Programie POWER -projekt „Otwieranie umysłów - Europa wspólny dom” umożliwił doskonalenie zawodowe pani Annie Szum poza granicami kraju. W maju 2018 roku (01.05.2018-25.05.2018) odbyła dwutygodniowy kurs językowo-metodyczny General English with elements of IT relating to teacher of IT.
Kurs odbywał się w szkole językowej Alpha School of English, na Malcie w miejscowości St. Paul’s Bay, która poza centrum językowym jest również potężnym centrum turystycznym i rozrywkowym. Malta to państwo a zarazem malutka wyspa położona na Morzu Śródziemnym, bogata w przepiękną architekturę i wspaniałe krajobrazy. Szkoła nie jest duża ale ma bardzo dobre zaplecze metodyczne. Realizuje wiele kursów dla nauczycieli w ramach programu Erasmus + . Kształci także młodzież i dorosłych z całej Europy - wszystkich tych, którzy chcieliby uczyć się języka angielskiego w pięknym i słonecznym klimacie. Celem szkolenia było rozwinięcie kompetencji językowych, odświeżenie własnego słownictwa, biegłości językowej, zwrócenie uwagi na praktyczną naukę języka, wykorzystanie technologii komunikacyjno-informacyjnej oraz poznanie kultury maltańskiej. Zajęcia odbywały się w małej grupie i miały czysto praktyczny charakter. Kurs był świetnie prowadzony, przemyślany i pozwolił na poznanie wielu narzędzi do pracy z naszymi uczniami. Udało się zgromadzić mnóstwo materiałów, linki do ciekawych i przydatnych stron internetowych oraz cennych doświadczeń kulturowych.
Pobyt na Malcie nie ograniczał się tylko do nauki, można było odwiedzić  Wyspę Gozo i Comino, które wchodzą w skład Archipelagu Maltańskiego, a tam przepiękne Blue Grotto, The Azure Window, Blue Lagoon. Ponadto zwiedzić Vallettę – obecną stolicę Malty, Mdinę – pierwszą stolicę, wioskę rybacką – Marsaxlokki wiele innych. Kursy metodyczne dla nauczycieli stwarzają wspaniałą okazję do odświeżenia swojej wiedzy, wzbogacenia słownictwa, pogłębienia sprawności językowych, poznania tradycji i kultury innego kraju, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów międzynarodowych. Warto więc jest brać udział w takiej formie doskonalenia zawodowego. Co gorąco polecamy wszystkim nauczycielom, którzy chcą być mobilni, otwarci na świat i nowe doświadczenie, które przekażą swoim kolegom w pracy oraz uczniom. Mamy nadzieję, że kurs umożliwi skuteczniejsze kształtowanie europejskiej przynależności i tożsamości wśród uczniów oraz postawę tolerancji i otwartości na świat.


Załączniki do pobraniaZobacz całą galerię