Krzysztof Sochan z kl. VII C laureatem etapu centralnego !!!

Krzysztof Sochan z kl. VII C laureatem etapu centralnego  !!!

Zakończono XXIII Ogólnopolski Konkurs Historyczny i „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Czerwiec, to tradycyjnie czas zawodów centralnych i uroczystego Finału Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Tegoroczne edycje przeprowadzone zostały pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Patronatami Honorowymi Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Stowarzyszenia-Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari oraz Porozumienia Organizacji Kombatanckich Płocka. 9 czerwca 2018 r., w Muzeum Kolekcji Jana Pawła II - Galerii Porczyńskich w Warszawie, odbyło się uroczyste zakończenie Konkursu, które przeprowadzone zostały w całej Polsce. W wieloetapowych zmaganiach konkursowych, trwających od października ubiegłego roku, wzięło udział ok. 20 tys. uczniów, w tym 14.179 w Konkursie Historycznym. Uczniowie nie mieli łatwego zadania - wiedza, którą musieli wykazać się w poszczególnych etapach (m.in. z historii, architektury, geografii militarnej i in.) wykraczała - jak zwykle - poza program szkolny. Gratulacje dla naszego ucznia K. Sochana za reprezentowanie woj. lubelskiego na etapie centralnym Konkursu „Losy żołnierza …”. Życzymy dalszych sukcesów.

informację przygotował pan Daniel Osiński

Zobacz całą galerię