Gość z Afryki w naszej szkole

Gość z Afryki w naszej szkole

W miniony czwartek gościliśmy w naszej szkole siostrę Rose Tcheza, misjonarkę z Afryki, rodowitą Kongijkę oraz dra Konrada Czernichowskiego z UMCS , odpowiedzialnego za Biuro  Adopcji Serca w Lublinie. Siostra Rose w ciekawy sposób opowiadała naszym uczniom o swoim kraju – Republice Demokratycznej Konga ( RDK), leżącym w samym środku Czarnego Lądu, na równiku. Przypomnijmy, że DRK to państwo, w którym mieszkają Bernadette i Bizimana- dzieci, którymi opiekujemy się w ramach akcji „Adopcja Serca”. Na spotkaniu mieliśmy okazję obejrzeć film ukazujący zwyczajny dzień dziewczynki z Afryki, jej codzienne obowiązki, szkołę, dom i otoczenie. Zrobił on na wszystkich duże wrażenie. Pan Konrad Czernichowski opowiadał nam natomiast o historii powstania MAITRI – Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata, w ramach którego prowadzona jest akcja „Adopcja Serca”- rodzaj adopcji na odległość, polegającej na patronacie nad ubogim ,często osieroconym dzieckiem z kraju Trzeciego Świata. Po spotkaniu nasi uczniowie mieli okazję przebrać się w stroje afrykańskie, zagrać na tradycyjnych instrumentach z  Afryki a także obejrzeć zabawki i  różne przedmioty codziennego użytku pochodzące z Czarnego Lądu.
informację przygotowała pani Agnieszka Goliszek

Zobacz całą galerię