Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Lekcja biblioteczna dla grupy 0B w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej podczas Tygodnia Bibliotek

shadow

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Rodzice Uli i Hani z grupy 0B pracują w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie i zaprosili nas na ciekawą lekcję biblioteczną. Podczas wizyty zwiedziliśmy budynek najstarszej, bo liczącej ponad 110 lat biblioteki, poznaliśmy historię jej powstania związaną z  wielką miłością do książek jej patrona Hieronima Łopacińskiego, zobaczyliśmy ciekawe i unikatowe egzemplarze książek, z których najmniejsza ma kilka milimetrów. Taka wycieczka to kolejny etap, w którym możemy utrwalać u małych czytelników zamiłowanie do książek.
Jak pisze pani Irena Koźmińska Prezes fundacji ABC XXI - "Cała Polska czyta dzieciom" dzieci, którym czytamy, są mądrzejsze, znacznie bardziej odporne na toksyny współczesnej kultury i znacznie lepiej poradzą sobie w życiu. Dlatego czytajmy dzieciom 20 minut dziennie. Codziennie!
Nie zapominajmy o korzyściach, które płyną z czytania dla dzieci i zachęcajmy dzieci do częstego korzystania z biblioteki.
Rodzicom Uli i Hani uprzejmie dziękujemy za zaproszenie i przygotowanie dla nas ciekawostek związanych z książką i biblioteką.
Dzieci z grupy 0B z wychowawcą Dorotą Majcherską Zobacz całą galerię