Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Konkurs „700 YEARS OF THE CITY OF LUBLIN”

shadow

W dniu dzisiejszym w sali teatralnej naszej szkoły miał miejsce finał powiatowego konkursu  „700 YEARS OF THE CITY OF LUBLIN” pod honorowym patronatem profesora Mirosława Piotrowskiego – posła do Parlamentu Europejskiego.  W konkursie wzięły udział  zespoły z klas gimnazjalnych  ze szkół podstawowych  nr 1, 28, 57 oraz z Krasienina i Krężnicy Jarej , które walczyły  o pierwszą nagrodę – wyjazd do Parlamentu Europejskiego ufundowany przez profesora Piotrowskiego. Konkurs zorganizowali nauczyciele języka angielskiego .
  Finałowe zadanie polegało na prezentacji scenki teatralnej opowiadającej o legendzie lub wydarzeniu z historii Lublina. Na widowni zasiadła międzynarodowa grupa młodzieży i nauczycieli  z Włoch, Niemiec, Finlandii i Rumunii goszcząca w Szkole Podstawowej nr 28 w ramach projektu Erasmus +.
Po obejrzeniu wszystkich wystąpień jury w składzie : Piotr Skubiński- doradca metodyczny, Agata Witkowska – lubelski  przewodnik, Jerome Washington – nauczyciel ze szkoły językowej Avalon, Przemysław Marczuk z księgarni językowej Bookland przyznało  następujące miejsca :
I  MIEJSCE – SP w Krasieninie ( Karolina Domin, Julia Drzymała, Klaudia Woźniak)
II  MIEJSCE- SP nr 57 w Lublinie ( Maria Ciężak, Veronika Bubnova, Michaela Hacker)
III Miejsce – SP nr 28 w Lublinie (Natalia Goliszek, Jakub Wojtiuk)
Serdecznie gratulujemy !Zobacz całą galerię