Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Zaproszenie do konkursu "Bądź bezpieczny na drodze"

shadow

Zapraszamy uczniów klas I-VII szkół podstawowych do udziału w Wojewódzkim Konkursie Szkolnym pt. "Bądź bezpieczny na drodze". Konkurs, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej, odbywa się pod patronatem  Marszałka Województwa Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty i Dyrektora WORD w Lublinie. Hasło VIII edycji brzmi: „Jesteś na drodze. Włącz myślenie!”

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest indywidualne wykonanie pracy literackiej, grafiki komputerowej lub skryptu w aplikacji Scratch uwzględniającego tematykę konkursu.

Kategorie prac konkursowych:
 
  • Prace literackie – dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej
Pracą może być rymowany wiersz do 4 zwrotek lub hasło poświęcone edukacji komunikacyjnej dzieci i młodzieży.
 
  • Grafika komputerowa – dla uczniów klas IV - VII szkoły podstawowej
Pracą może być grafika komputerowa wykonana w dowolnym programie graficznym np. Paint i zapisana w formacie: bmp, jpg, png lub tiff o minimalnym rozmiarze: 600x900 pikseli, a rozmiar pliku nie powinien przekraczać 10 MB.
 
  • Skrypty  wykonane w języku kodowania Scratch – dla uczniów klas IV - VII szkoły podstawowej
Zadaniem uczestników konkursu w tej kategorii jest wykonanie animacji komputerowej, gry komputerowej lub programu edukacyjnego. Pracę należy stworzyć (umieścić) na serwerze (http://scratch.mit.edu).
 

Prace prosimy przekazywać do p. Anny Jałowińskiej lub p. Anny Szum w terminie do 9 marca 2018 r.
 
Rozdanie nagród odbędzie się 26 kwietnia 2018 r. podczas XIX Międzyszkolnego Turnieju Rowerowego o Puchar Burmistrza dla uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych.

Regulamin i więcej informacji o konkursie na stronie: http://sp4leczna.edu.pl/