Opłatek u Erasmusa Plusa

W tym roku uczestniczyłem w pięciu opłatkach. Wszystkie te spotkania wprowadzały nas w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, ale dzisiaj chciałbym napisać kilka słów o uroczystości wigilijnej w gronie uczniów i nauczycieli z Erasmusa Plusa. Dla mnie było to szczególne spotkanie, bo podobnie jak moi koledzy  i koleżanki zżyliśmy się z grupą dwunastu uczniów klas drugich, którzy w tym roku uczestniczyli w naszym projekcie. Każde z dzieci przyniosło własnoręcznie przygotowane wigilijne potrawy. Był czas na rozmowy oraz na opisywanie jak na przykład chłopcy poradzili sobie z utarciem maku (jest to ich słodka tajemnica). Dziewczęta mogły się pochwalić swoimi wypiekami (i bynajmniej nie były to wypieki na twarzy oraz innymi specjałami. Złożyliśmy sobie życzenia i poczuliśmy się wszyscy jak jedna rodzina. W takich chwilach czuje się, że warto się trudzić i że są pewne rzeczy, które są nieprzeliczalne na wymierną walutę. Bardzo serdecznie dziękuję za  tę piękną Wigilię. Nie zabrakło również drobnych podarunków dla naszych pociech. Były też nasze przepiękne polskie kolędy.

katecheta Krzysztof Celiński

Zobacz całą galerię