Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Wyniki etapu rejonowego XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej".

shadow

WYNIKI ETAPU REJONOWEGO XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej".
 
Dnia 10 stycznia 2018 roku odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922”. Tematyka konkursu obejmuje w tym roku okres, który wpisuje się w okrągłą rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie muszą wykazać się znajomością faktografii, malarstwa uzbrojenia i formacji wojskowych. Naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów którzy z powodzeniem przeszli etap szkolny i świetnie zaprezentowali się w etapie rejonowym zdobywając II; IV; VI miejsce. Aby uzyskać kwalifikacje do etapu wojewódzkiego uczestnicy musieli rozwiązać test na poziomie co najmniej 80%. Miło nam poinformować, że cała szóstka uczniów naszej szkoły zakwalifikowała się  do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 5 kwietnia.Oto wyniki II etapu. Uzyskali oni następujące wyniki (maksymalnie można było uzyskać 51  punktów):
 
  1. KRZYSZTOF SOCHAN 49 p. KL. VII C
  2. JAKUB FAHMI AMIN AHMED 48 p. KL. VI E
  3. SZYMON MAJ 47 p. KL. VII D
  4. ALAN WÓJCIK 43 p. KL. VII B
  5. HUBERT KALISZ 41 p. KL. VII D
  6. MATEUSZ GROCHOWSKI 41 p. KL. VI E
Gratulacje !!! Trzymajmy kciuki za naszych uczniów :)
 
informację przygotował pan Daniel OsińskiZobacz całą galerię