Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Czekając na święta... uczymy dzieci programować

shadow

Pod takim tytułem przez cały grudzień odbywały się różnorodne aktywności, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej zorganizowanej przez EduSense, w których wzięło udział ponad 300 uczniów z klas I - VII naszej szkoły. Podjęte działania zostały docenione przez organizatorów - otrzymamy kolejnego ozobota wraz z zestawem pakietów edukacyjnych :)
Łącząc zabawę z nauką, wykorzystując różnorodne pomoce dydaktyczne, dzieci rozwijały logiczne myślenie, umiejętność analizowania i przewidywania sytuacji oraz szukania najlepszych rozwiązań. Uczniowie pracowali podczas zajęć komputerowych i informatyki wykorzystując m. in. aplikacje: Scratch, Baltie, Ozoblockly, zasoby na stronie code.org, Google Doodle, matę Mistrzów Kodowania i ozoboty oraz zestaw Scottie Go. Odbyły się również mikołajkowe zajęcia w Grupie OC, świetlicy szkolnej, lekcje matematyki w klasie 4C i 5A oraz aktywności podczas długiej przerwy. Wzięliśmy udział w próbie  ustanowienie Rekordu Guinnessa w programowaniu i Hour of Code.
Współpraca w grupie była podstawą większości działań, a świąteczna tematyka wprowadzała w atmosferę nadchodzącego Bożego Narodzenia.

Relacja filmowa z działań:

Czekając na Święta... Uczymy dzieci programować!

 
Prezentacja:
 

Anna Szum, Anna JałowińskaZobacz całą galerię