Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Ciepło, rodzinnie i świątecznie w grupie 0B

shadow

Świątecznie i rodzinnie mijały grudniowe dni w grupie 0B. Na początku grudnia zaprosiliśmy panią Elżbietę Stanek, która jest babcią Uli, aby poczytała nam ciekawe opowiadania podczas relaksu z książką. Z uwagą słuchaliśmy opowieści Pani, która długo pracowała w naszej szkole. Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia jest radosnym okresem w życiu każdego człowieka, zarówno dziecka, jak i osoby dorosłej. Aby czas ten był jeszcze przyjemniejszy zorganizowaliśmy spotkanie z rodzicami. 14 grudnia na zajęciach otwartych wspólnie z rodzicami dzieci poznały przygody aniołków, które obwieszczały zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Następnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych w kącikach froeblowskich. W kąciku Darów dzieci wspólnie z rodzicami układały makietę zimowego, świątecznego miasta, w kąciku twórczym - malowały gipsowe aniołki, w kąciku gospodarczym przygotowane zostały pyszne kokosanki i pralinki sezamowe, a w kąciku badawczym powstały piękne kartki świąteczne wykonane z różnych materiałów. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas.
Poniżej zamieszczamy przepisy na świąteczne słodkości, które otrzymaliśmy od doradcy żywieniowego - Pani Agaty Kornackiej, która wspiera działania naszej szkoły w zakresie zdrowego żywienia. 
 
Kokosanki - 1 wafel tortowy, 5 łyżek wiórek kokosowych, 2 łyżki jogurtu greckiego, 2 łyżki miodu, wiórki do obtoczenia kuleczek. Wafle należy pokruszyć, dodać pozostałe składniki i dokładnie wymieszać. Wyrabiać z ciasta kuleczki i obtaczać w wiórkach kokosowych.
 
Pralinki sezamowe - 5 łyżek ekspandowanego amarantusu, 3 łyżki płatków owsianych, 1 łyżka mleka, 1 łyżka masła orzechowego, 2 łyżki sezamu, 1 łyżka miodu, sezam do obtaczania kuleczek. Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać. Wyrabiać z ciasta kuleczki i obtaczać w sezamie. Smacznego!
 
Wszystkim składamy świąteczne życzenia:
Niech pierwsza gwiazda otworzy nas na pokój i miłość, niech rozświetli mrok cichej nocy naszych serc. Wejdźmy w Nowy Rok pełni nadziei płynącej z doświadczania dobra w dawaniu i braniu, w dziękuję i w proszę. Wesołych Świąt!
Dzieci z grupy 0B z wychowawcami Dorotą Majcherską i Anną MartyniukZobacz całą galerię