Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Projekt "Znajdź opowieść"

shadow

W ramach projektu, 21 i 22 września odbyły się warsztaty z tworzenia gier miejskich o historii i kulturze Lublina. Uczniowie wzięli również udział w symulacyjnej grze.
4 października reprezentanci klasy 6C: Justyna, Mariia, Kuba i Bartek oraz klasy 7B: Ola, Maja. Bartek i Karol uczestniczyli w I etapie gry miejskiej nt. Józefa Czechowicza w rzeczywistej przestrzeni Starego Miasta. Dzieci rozwiązywały kolejne zadania postępując według otrzymanych wskazówek. Podczas zabawy odwiedziły m.in. Dom Słów i Muzeum Józefa Czechowicza. II etap gry odbędzie się za pośrednictwem Internetu. Drużyna, któa zdobędzie największą liczbę punktów za rozwiązane zadania otrzyma grant na realizację autorskiej gry miejskiej.
Uczestnictwo w warsztatach jak i w grze miało dla uczniów edukacyjny wymiar: pogłębili swoją wiedzę na temat historii naszego miasta, rozwijali takie umiejętności jak słuchanie i czytanie ze zrozumieniem, logiczne myślenie, analizowanie treści i wyciąganie wniosków, wykorzystując przy tym nowoczesne technologie.
Anna Jałowińska, Anna SzumZobacz całą galerię