Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Wakacje pełne radości!

shadow

Wakacje pełne radości!
 
Mija drugi tydzień naszych półkolonii. Poznaliśmy nowych kolegów i koleżanki. Jest nas spora gromada. W czterech grupach, pod serdecznym i czujnym okiem pań wychowawczyń, wypoczywa 63 uczestników. Mamy mnóstwo różnych atrakcji. Codziennie odbywają się zajęcia profilaktyczne, zabawy i gry sportowe, spacery, zajęcia plastyczne.  Pod okiem instruktorów uczyliśmy się wspinaczki na ściance, pływaliśmy w basenie. Byliśmy na wycieczce w Muzeum Wsi Lubelskiej, na warsztatach w Muzeum Lubelskim na Zamku, a także na zajęciach w Bibliotece Publicznej Filia nr 28. Smaczne posiłki przygotowuje nam szkolna kuchnia, a nad naszym zdrowiem czuwa pani pielęgniarka. Codziennie po obiedzie mamy relaks z ciekawą książką. Szybko i miło mija czas na Półkoloniach w SP 28. 
 
Relacje z wycieczek
 
W środę 5 lipca byliśmy w Muzeum na Zamku Lubelskim. Zwiedzaliśmy wystawy archeologiczną i etnograficzną. Podczas warsztatów plastycznych robiliśmy biżuterię z modeliny i ozdabialiśmy ją koralikami. Bawiliśmy się przy tym doskonale. Czas nam minął świetnie.
 
Ola i Piotr z grupy III
 
12 lipca pojechaliśmy do Skansenu. Zwiedzaliśmy dawną wieś, a we wsi zwiedzaliśmy: wiatrak typu holenderskiego, kuźnię, kapliczkę, domy. A w miasteczku zwiedzaliśmy: zakład fryzjerski, sklep żelazny, pocztę, kościółek i plebanię. Biegaliśmy po parkowym labiryncie. Wycieczka była super.
 
Wiktor z grupy III

informację przygotowała pani Ewa Król


Załączniki do pobraniaZobacz całą galerię