Freblowski poranek w oddziale 0A

Freblowskie poranki to bezpłatne spotkania dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Zajęcia odbywają się w godzinach porannych (9:00-11:00) na terenie całej Polski. Spotkania są wspaniałą okazją do obserwacji zajęć prowadzonych w nurcie pedagogiki freblowskiej. Dnia 16 lutego w zerówce 0A odbył się taki freblowski poranek i miło nam było gościć w naszym oddziale wielu nauczycieli zainteresowanych pedagogika freblowską. Poranne koło rozpoczęliśmy od teatrzyka stolikowego z wykorzystaniem Darów Froebla do scenografii  - „Rower dziadka Henia” jako wprowadzenie do zajęć i nauki nowej literki R. Dzieci poznały również historię rozwoju roweru na  przełomie różnych epok. Miały okazję same układać swoje rowery i te starodawne i te współczesne z Darów. Układanie nowo poznanej literki też było dużym wyzwaniem i sprawiło wiele radości. Z dużą niecierpliwością uczniowie czekali na pracę w kącikach zadaniowych takich jak: gospodarczym, twórczym, badawczym Darów. Efekty naszej pracy prezentują zdjęcia.

Opracowały: Barbara Bałdyga i Dorota Wilgat

Zobacz całą galerię