Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Wycieczka klasy III h do Komisariatu IV Policji w Lublinie

shadow

30 września 2016 r. uczniowie klasy III h odwiedzili Komisariat IV Policji w Lublinie. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy policjantów, zwiedzenie budynku komisariatu i przypomnienie zasad bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach. Pan policjant z Wydziału Kryminalnego oprowadził uczniów po budynku komisariatu i opowiedział o pracy policji i w policji. Dzieci miały możliwość bezpośredniego obejrzenia sprzętów wykorzystywanych w codziennej pracy. Uczestniczyły w zajęciach z daktyloskopii, poznały działanie lustra weneckiego (specyficznego rodzaju szyby). Na parkingu mogły obejrzeć i usłyszeć policyjne pojazdy. Każdy choć przez chwilkę chciał posiedzieć w radiowozie lub na motocyklu.  
W prezencie, na zakończenie wycieczki uczniowie klasy III h otrzymali odblaski, tak ważne w czasie poruszania się po drodze, a od pani komendant pluszowego misia Poli.
Bardzo dziękujemy wszystkim policjantom Komisariatu IV Policji w Lublinie za zorganizowanie bardzo ciekawych i atrakcyjnych zajęć.
Uczniowie klasy III h z wychowawczynią
Wszystkie z zdjęcia w załączniku.


Załączniki do pobraniaZobacz całą galerię