Klasy IIB, IIIB i IIIE na Zielonej Szkole w Górach Świętokrzyskich

W dniach 14–16 czerwca 2016 roku uczniowie klas integracyjnych IIb, IIIb i IIIe byli na Zielonej Szkole w Górach Świętokrzyskich. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Centrum Neandertalczyka, gdzie wrażenie na nas zrobiła wielka replika mamuta, inscenizacje polowań i życia codziennego neandertalczyków, multimedialne prezentacje i filmy. Wspinaliśmy się na górę Świętego Krzyża, gdzie zobaczyliśmy Bazylikę mniejszą Świętej Trójcy. Drugiego dnia czekało nas dużo atrakcji w Parku Rozrywki i Miniatur, gdzie przechodząc Aleją Miniatur mogliśmy obejrzeć wiele słynnych budowli, m.in. wieżę Eiffla, Koloseum, Piramidę Cheopsa oraz usłyszeć historie ich powstania. Dużo wrażeń dostarczył nam pobyt w Wiosce Czarownic, gdzie zdobyliśmy Tunel Odwagi i przeszliśmy przez Pajęczą Sieć. Warta zobaczenia była Ścieżkaz Dinozaurami oraz Prehistoryczne Oceanarium, gdzie straszyły nas olbrzymie stworzenia zamieszkujące morskie głębiny. Ostatniego dnia byliśmy w ruinach wielkiego zamku Krzyżtopór oraz na spacerze po Sandomierzu.
Oprócz wiedzy i doświadczeń nabytych w zwiedzanych miejscach ważne dla na było to, że byliśmy tam razem z kolegami i koleżankami, spędzaliśmy czas wspólnie, poznawaliśmy się z innej strony, umacnialiśmy nasze przyjaźnie i uczyliśmy się samodzielności.

Zobacz całą galerię