Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Wycieczki uczniów klas drugich i trzecich do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie

shadow

Wycieczki do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, zorganizowane przez Oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, działający w naszej szkole (Aldona Piasecka, Izabela Irga - Sęk, Anna Matuszuk, Anna Chodun), odbyły się w dniach: 25.04, 18.05 i 20.05.
Uczestniczyli w nich uczniowie klas: II h, II c, III c, II d, II e, III a, III d, którzy wzięli udział w zajęciach edukacyjnych na temat opieki i ochrony zwierząt oraz ich bezdomności.
Pracownicy schroniska pokazali dzieciom różne gatunki zwierząt egzotycznych, znajdujące się w specjalnie dla nich przygotowanych pomieszczeniach. Wszystkie były porzucone w różnych częściach miasta i często okaleczone przez swoich właścicieli. W egzotarium uczniowie Szkoły Podstawowej nr 28 mogli dotknąć węża, spokojnie przyjrzeć się jaszczurkom, legwanom, żółwiom, jadowitym pająkom i innym niebezpiecznym gadom.
Duże wrażenie na dzieciach wywarły bezpośrednie spotkania z innymi podopiecznymi schroniska. W boksach znajdowało się ok. 200 psów, które bardzo żywiołowo reagowały na ich widok. Wiele emocji dostarczył również pobyt w kociarni i widok różnokolorowych kociaków, czekających na nowy dom. Niektórzy wybierali już sobie czworonożnego przyjaciela, którego chcieliby adoptować.
Uczniowie przekazali przyniesioną ze sobą karmę i dary rzeczowe: ręczniki, koce, kołdry i in.
Aldona Piasecka
Izabela Irga - Sęk
Anna Matuszuk
Anna Chodun
Wszystkie zdjęcia w załączniku.


Załączniki do pobraniaZobacz całą galerię