Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

KONKURS "STORY CUBES"

shadow

STORY CUBES zwane inaczej kośćmi opowieści to gra zawierająca 9 kości z obrazkami. Zadaniem graczy jest wyrzucenie kości i opowiedzenie wymyślonej historii z użyciem widocznych obrazków. Opowiadanie rozpoczynamy od słów: „ Dawno, dawno temu…”, „ Pewnego razu…”.
Zadaniem konkursowym etapu szkolnego jest napisanie przez uczniów opowiadania lub wiersza za pomocą kostek STORY CUBES. Kostki z obrazkami są podstawą do tworzenia ciekawych historii, wypowiedzi. Nauczyciele inspirują  dzieci do napisania ciekawych historii.
Konkurs obejmuje 3 kategorie wiekowe:
Klasy I-II -Korzystają z 3 kości
Klasy  III – IV  - Korzystają z 4 kości
Klasy V-VI    - Korzystają z 5 kości
szczegóły na stronie organizatora ogólnopolskiego konkursu:

http://www.storycubes.pl/konkurs_zestawy.php

 ZASADY KONKURSU
 1. Autorami opowiadań lub wierszy są uczniowie, teksty powinny być napisane przez nich odręcznie.  
 2. Prace uczniowie klas starszych piszą podczas zajęć, klasy młodsze umawiaja się z nauczycielem na termin pisania prac.
 3. Każde opowiadanie powinno zawierać: tytuł, podpis autora, wiek autora, podpis nauczyciela, klasę do której uczęszcza uczeń
 4. Opowiadania mogą zawierać maksymalnie do 250 słów (w tym spójniki). Prace, które przekroczą wymagana liczbę słów nie będą brane pod uwagę.
 5. Słowa nawiązujące do kostek nie muszą być bezpośrednio nazwą rysunku. Np. „wieża” (na kostce) może oznaczać zamek, królestwo, budowlę itp.
 6. Kolejność pojawiania się kostek w opowiadaniu jest dowolna.
 7. Wszystkie kostki muszą zostać użyte w opowiadaniu.
 8. Napisane opowiadanie lub wiersz musi mieć wyróżnione słowa, które nawiązują do kostek poprzez podkreślenie lub kolorystyczne wyróżnienie: klucz lub pasterz.
 9. Prace nie mogą zawierać słów obelżywych, obraźliwych, nie mogą nikogo obrażać (satyra jest akceptowana) ani naruszać prawa.
 10. Zebrane przez nauczycieli prace, wychowawcy składają do 6 maja 2016 do  p. Małgorzaty Wińskiej lub p. Kingi Gawrońskiej.
 11. Najlepsze prace wezmą udział w Ogólnopolskim Konkursie Story Cubes.

 Zobacz całą galerię