Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Wycieczka klasy I H do Muzeum Wsi Lubelskiej

shadow

Muzeum Wsi Lubelskiej klasa I H odwiedziła 24 kwietnia 2015 r. Był piękny, słoneczny dzień.
Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z architekturą i kulturą dawnej wsi i miasteczek oraz obrazem życia codziennego w wiejskim gospodarstwie.  Dzięki przesympatycznej pani kustosz dzieci poznały budowę i wyposażenie wiatraka, budowę i wyposażenie domów mieszkalnych rodzin ubogich, średniozamożnych i zamożnych, zajrzały na pocztę, do zakładu fryzjerskiego oraz kościoła, w którym we wskazane dni odbywają się jeszcze Msze Święte.  Budynki znajdujące się na terenie skansenu są autentyczne, sprowadzone do muzeum z pobliskich miejscowości i z każdym z nich związana jest historia życia konkretnej rodziny.
Zainteresowanie uczniów klasy I H wzbudziły sposoby dekorowania pomieszczeń mieszkalnych (bibułkowe kwiaty, pająki, wycinankowe firanki, serwety, obrusy i poduchy ręcznie haftowane) i narzędzia gospodarcze wykorzystywane jeszcze przez nasze babcie.
Wycieczka do Muzeum Wsi Lubelskiej była dla wszystkich ciekawą lekcją o dziedzictwie kulturowym naszego regionu. Wróciliśmy do szkoły zadowoleni i pełni wrażeń.
Beata WilkołaskaZobacz całą galerię