Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Realizacja programu "Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej" przez klasę 3C

shadowW ramach programu szwajcarskiego Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej uczniowie klasy 3 c przez cały rok podejmowali różne działania na rzecz zdrowia:


 
  1. Uczestniczyli w europejskim  projekcie „Muuvit – ruszaj się z klasą” polegającym na prowadzeniu dzienniczka aktywności fizycznej w szkole i w domu. Zdobyte punkty- za każde 10 minut ruchu - klasa zamieniała na mile, które pozwalały na odbycie wirtualnej podróży po ciekawych zakątkach Europy. Dzięki tym podróżom uczniowie poznawali zabawy rówieśników z innych krajów. Udział w projekcie pozwolił uczniom na zapoznanie się z geografią, historią, a także poznanie zasad zdrowego odżywiania i ciekawych zabaw swoich rówieśników z Europy.
  2. Wykonywali gazetki i plakaty promujące zdrowy styl życia.
  3.  Uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez pracowników Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej z Krasnegostawu. Uczniowie zapoznali się z etapami procesu technologicznego wyrobów  mlecznych. Obejrzeli film o mleczarni, która jest nowoczesnym i największym w regionie producentem mlecznych smakołyków.
  4. Podsumowując cykl działań  poświęconych prawidłowemu odżywianiu dzieci przygotowały zdrowe i smaczne śniadanie. Przygotowanie śniadania przebiegało zgodnie z zasadami higieny pracy. Dzieci tak były przejęte przydzielonym zadaniom, że podczas śniadania wciąż prezentowały się w  strojach pracowitych kuchareczek. Wspólnie przygotowane śniadanie smakowało dzieciom wyśmienicie.
Katarzyna BryłowskaZobacz całą galerię