Tolkien raz jeszcze

Wszystkich fanów (i nie tylko) prozy J.R.R. Tolkiena zapraszamy raz jeszcze do zanurzenia się w świat jego barwnych literackich postaci. Tym razem możecie sprawdzić swoją wiedzę, wykonując różnorodne zadania na podstawie lektury: "Hobbit, czyli tam i z powrotem". Są to m.in.: puzzle, zagadki, wykreślanki. Życzymy dobrej zabawy!

Lektury szkole - gdzie znaleźć?

Zasoby sieciowe, w których uczniowie mogą znaleźć legalne lektury w postaci książek online, audiobooków, sztuk teatralnych i filmów.

WIRTUALNA MINI BIBLIOTEKA ZASOBÓW EDUKACYJNYCH

Pani Maria Wronka zachęca do korzystania z wirtualnej mini biblioteki zasobów Edukacyjnych:

27 marca - Międzynarodowy Dzień Teatru

Międzynarodowy Dzień Teatru to święto ustanowione w 1961r. dla upamiętnienia otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957r. Tego dnia odbywają się specjalne spotkania, sympozja, przedstawienia teatralne poświęcone znaczeniu i problemom teatru. Mają one na celu m.in. uświadomienie społeczeństwu jak ważna jest rola sztuki i kreacji artystycznej w naszym codziennym życiu. Zachęcamy, aby w tym dniu każdy spróbował to dostrzec, oglądając jeden z proponowanych przez nas spektakli

Wirtualne muzea i inne ciekawe miejsca

Dbamy o zdrowie swoje i naszych bliskich - siedzimy w domu. Nudzi nam się. Może więc zwiedzić jakieś muzeum? Niektóre muzea i galerie udostępniają swoje zbiory online. Możesz je obejrzeć.

25 marca - Światowy Dzień Czytania Tolkiena

25 marca obchodzimy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Ten angielski pisarz znany jest przede wszystkim jako autor "Władcy Pierścieni" - książki, która zyskała rzesze fanów na całym świecie. Po raz pierwszy Dzień Czytania Tolkiena ogłoszono 25 marca 2003 roku. Organizatorem było stowarzyszenie The Tolkien Society. Od tamtej pory święto obchodzone jest co roku w kilku krajach na świecie, w tym w Polsce. Uczcijmy ten dzień, sięgając choćby po zamieszczony na stronie fragment powieści.

Wirtualna edukacja - biblioteczne kompendium zasobów interaktywnych

Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców do korzystania z bazy materiałów i narzędzi interaktywnych dotyczących edukacji, biblioteki i książki, która będzie sukcesywnie uzupełniana. Kompendium zostało przygotowane z wykorzystaniem aplikacji Padlet.

Apel o Sztandarze

W czasie obchodów 31. rocznicy nadania naszej szkole imienia Synów Pułku Ziemi Lubelskiej uczniowie poziomu klas IV uczestniczyli w uroczystym Apelu o Sztandarze, który odbył się w sali teatralnej.

Spotkanie z Synem Pułku - niezwykłym patronem Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie

Dni poprzedzające Święto Szkoły to czas, w którym nauczyciele starają się poprzez różnorodne działania wychowawcze pogłębiać wiedzę uczniów na temat patrona naszej placówki. Jedną ze stosowanych od wielu lat przez p. Ewę Pawłowską-Peckę form pracy, cieszącą się niesłabnącym zainteresowaniem, są spotkania z Synami Pułku organizowane w czytelni biblioteki szkolnej. W tym roku, podobnie jak w ciągu ostatnich 7 lat, naszym gościem był pan pułkownik Marian Wojtas pseudonim „Karp”.

Wycieczki uczniów klas: IV b i IV c do filii nr 25 Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego

24 października w ramach projektu „Na straży pamięci...” oraz kontynuacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, uczniowie klas: IVb i IVc uczestniczyli w zorganizowanych przez p. Ewę Pawłowską-Peckę wycieczkach do filii nr 25 Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego.