Nareszcie Dzień Dziecka!

1 czerwca to ulubiona data w kalendarzu wszystkich dzieci. W tym bowiem dniu od 1952 roku obchodzony jest w Polsce Dzień Dziecka. Tradycyjnie w czasie tego święta rodzice obdarowują Was licznymi prezentami i uczestniczycie wspólnie w wielu imprezach oraz wydarzeniach kulturalnych.

26 maja Dzień Matki

Dzień Matki to ważne, rodzinne święto, które w Polsce obchodzone jest 26 maja już od ponad 100 lat. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o jego historii, poszukujecie pomysłu na prezent dla swojej Mamy lub chcecie uczcić ten dzień poprzez gry, zabawy lub śpiewanie piosenek poświęconych mamom zajrzyjcie na naszą stronę.

100. rocznica urodzin świętego Jana Pawła II

18 maja obchodzimy wyjątkową, bo setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. Dni oscylujące wokół tej historycznej daty są dla nas szczególnym czasem modlitwy i uczestnictwa w wielu wydarzeniach i projektach kulturalnych poświęconych pamięci papieża Polaka.

Tydzień Bibliotek wciąż trwa!

Trwa Tydzień Bibliotek 2020 pod hasłem "Zasmakuj w bibliotece!". Jeśli jesteś wciąż głodny(a) wiedzy i emocji związanych z książką i biblioteką, koniecznie zajrzyj na naszą stronę, gdzie czekają na Ciebie m. in. zadania w postaci quizów, zagadek czytelniczych i escape roomów. Życzymy pysznej zabawy!

XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku organizuje w maju ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek pod nazwą - Tydzień Bibliotek. Program ma na celu podkreślanie roli czytania oraz bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji a także zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W naszej szkole co roku poprzez różne inicjatywy włączamy się w te obchody. Zapraszamy przyjaciół książki i biblioteki do wspólnego świętowania!

Tolkien raz jeszcze

Wszystkich fanów (i nie tylko) prozy J.R.R. Tolkiena zapraszamy raz jeszcze do zanurzenia się w świat jego barwnych literackich postaci. Tym razem możecie sprawdzić swoją wiedzę, wykonując różnorodne zadania na podstawie lektury: "Hobbit, czyli tam i z powrotem". Są to m.in.: puzzle, zagadki, wykreślanki. Życzymy dobrej zabawy!

Apel o Sztandarze

W czasie obchodów 31. rocznicy nadania naszej szkole imienia Synów Pułku Ziemi Lubelskiej uczniowie poziomu klas IV uczestniczyli w uroczystym Apelu o Sztandarze, który odbył się w sali teatralnej.