Apel o Sztandarze

W czasie obchodów 31. rocznicy nadania naszej szkole imienia Synów Pułku Ziemi Lubelskiej uczniowie poziomu klas IV uczestniczyli w uroczystym Apelu o Sztandarze, który odbył się w sali teatralnej.

Spotkanie z Synem Pułku - niezwykłym patronem Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie

Dni poprzedzające Święto Szkoły to czas, w którym nauczyciele starają się poprzez różnorodne działania wychowawcze pogłębiać wiedzę uczniów na temat patrona naszej placówki. Jedną ze stosowanych od wielu lat przez p. Ewę Pawłowską-Peckę form pracy, cieszącą się niesłabnącym zainteresowaniem, są spotkania z Synami Pułku organizowane w czytelni biblioteki szkolnej. W tym roku, podobnie jak w ciągu ostatnich 7 lat, naszym gościem był pan pułkownik Marian Wojtas pseudonim „Karp”.

Wycieczki uczniów klas: IV b i IV c do filii nr 25 Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego

24 października w ramach projektu „Na straży pamięci...” oraz kontynuacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, uczniowie klas: IVb i IVc uczestniczyli w zorganizowanych przez p. Ewę Pawłowską-Peckę wycieczkach do filii nr 25 Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego.