Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

shadow

Aktualności

Niezwykła wycieczka do Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie

W poniedziałek 21 maja klasa 2a gościła w przepięknym lubelskim Teatrze im. Juliusza Osterwy. Tym razem nie oglądaliśmy przedstawienia, mieliśmy przyjemność zwiedzać teatr od kulis. Wiemy już, jak wielu ludzi przygotowuje spektakle. Na widowni wysłuchaliśmy opowieści o historii teatru. Zobaczyliśmy takie miejsca, do których widzowie nie mają wstępu, np.: garderoby, rekwizytornię, malarnię, stanowisko inspicjenta, pracownie krawieckie. Za kulisami oglądaliśmy niezwykłą maszynerię, dzięki której powstaje magia teatralnych widowisk. W to poniedziałkowe przedpołudnie scena należała do nas. Pod kierunkiem pani aktorki odegraliśmy krótką scenkę o zbóju Madeju. To była niezwykła wycieczka!


6 Maraton Lubelski

13.05.2018 r odbył się w Lublinie 6 Maraton Lubelski. Nasi uczniowie licznym składem brali udział w organizacji biegu. Na trasie maratonu obstawiali punkt z wodą, izotonikami, bananami i czekoladą jak również głośno dopingowali sportowcom. Podziękowania dla wszystkich Wolontariuszy.


XI edycja Diecezjalnego Konkursu Biblijnego "Biblia-Księga Życia" pod hasłem: „Duch Święty w Dziejach Apostolskich” - WYNIKI

26 kwietnia 2018 roku w sali teatralnej naszej szkoły odbyło się uroczyste podsumowanie XI edycji Diecezjalnego Konkursu Biblijnego "Biblia-Księga Życia" pod hasłem: „Duch Święty w Dziejach Apostolskich”. Temat konkursu miał związek z hasłem obecnego roku liturgicznego. Biblijną rywalizację w tym roku wygrał Stanisław Kawalec z Prywatnego Gimnazjum imienia Królowej Jadwigi w Lublinie.


Sukces Leny Zając z klasy 3b

Dnia 17 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie odbył się VIII FESTIWAL PIOSENKI POLSKIEJ. Uczestniczyli w nim uczniowie z 35 szkół miasta Lublin i województwa lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowały trzy dziewczynki z klas IIIa, IIIb i IIIf. Uczennica Lena Zając z klasy IIIb zajęła I miejsce. Gratulujemy!


Mokra Zielona Szkoła

W dniach 16-18 maja klasy 5b i 5e były na Zielonej Szkole w Janowskich Lasach. Zabraliśmy na wycieczkę wszystko, co było nam niezbędne oprócz pogody. Mimo deszczu udało nam się zrealizować prawie cały program. Lepiliśmy garnki z panem Henrykiem w Łążku Garncarskim. Słuchaliśmy opowieści o dzielnych partyzantach, którzy pokonali Niemców na Porytowym Wzgórzu. Podziwialiśmy drewniany kościół w Momotach – dzieło księdza Kazimierza Pińciurka. Poznaliśmy wiele tajemnic, które kryje fauna i flora lasów Lubelszczyzny. Choć nie udało się rozpalić ogniska, to bawiliśmy się świetnie, a co najważniejsze integrowaliśmy się podczas konkursów z nagrodami, zabaw i dyskoteki.


PATRIOTYCZNY MAJ

Uczniowie klasy Id uroczystą akademią uczcili Święto 3 Maja. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście z pobliskich przedszkoli, oraz uczniowie klas pierwszych. Podczas akademii dzieci zaprezentowały wzruszające pieśni i wiersze o naszej pięknej i bohaterskiej Ojczyźnie.


Patyczkowe łamigłówki w klasie 1A

,,Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem...” Konfucjusz
Dary Froebla  - ta pomoc edukacyjna w połączeniu z przemyślanym działaniem stanowi świetną bazę do rozwoju umysłowego dzieci. 
Łamigłówki i zagadki rozwijają logiczne myślenie i pozwala na swobodne poszukiwanie rozwiązań. Dzieci mogą odkryć, że w znalezieniu rozwiązania zagadki pomaga im przesunięcie patyczków – eksperymentowanie z różnymi rozwiązaniami.


Międzynarodowe spotkanie projektowe Erasmus+, Palermo 14-18 maja.

W dniach 14-18 maja w Palermo - siedzibie jednego z naszych partnerów Liceo Scientifico Statale Galileo Galilei odbyło się spotkanie podsumowujące trzyletni projekt FLY – Future Lies in You.


Międzynarodowe Spotkanie Erasmus+ w naszej szkole

W dniach 23-27 kwietnia gościliśmy młodzież i nauczycieli z naszych szkół partnerskich z Niemiec, Turcji, Włoch, Rumunii i Finlandii. Było to już ostatnie spotkanie zbliżającego się do końca trzyletniego projektu Erasmus+ FLY - Future Lies in You.


Programowanie z Darami Froebla w grupie 0B

We wtorek 8 maja 2018 r. dzieci z grupy 0B uczestniczyły z zajęciach wdrażających do programowania z wykorzystaniem Darów Froebla. Mama Julii i jednocześnie nauczyciel naszej szkoły oraz edukator Froebla pani Barbara Bałdyga przygotowała dla dzieci ciekawą lekcję na temat "Kuba i Buba w jednym bawili się pokoju - jak posprzątać zabawki". Podczas zajęć dzieci pomogły bohaterom opowiadania uporządkować zabawki rozwijając takie kompetencje jak kreatywność, umiejętność logicznego myślenia, rozwiązywania problemów i współpracy. Kodowanie z Darami Froebla to wiele możliwości do nauki i zabawy.


WIWAT POLSKA,WIWAT WSZYSTKIE STANY!

W poniedziałek po majówce w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca święto Konstytucji Trzeciego Maja.


Spotkanie w American Corner

W ostatni piątek uczniowie z klas 7c i 7d pod opieką nauczycieli języka angielskiego odwiedzili Bibliotekę Amerykańską American Corner, gdzie spotkali się z panem Davidem Arneyem, Amerykaninem pochodzącym z Cleveland. Na co dzień pan Arney jest lektorem języka angielskiego na Politechnice Gdańskiej w ramach stypendium Fullbrighta.


WYNIKI MIĘDZYSZKOLNYCH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH DLA UCZNIÓW KLAS I - III

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z WYNIKAMI MIĘDZYSZKOLNYCH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH DLA UCZNIÓW KLAS I - III


Zawody pływackie klas profilowanych

16.05.2018 r na basenie Aqua Lublin odbyły się zawody pływackie klas profilowanych. W pierwszej dziesiątce znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Kl 1 - Julia Piechnik i Ignacy Prokop kl 2- Janek Puchacz, Oliwier Ozga, Piotr Dominiczak, Iwona Wilkołaska kl 4- Nadia Adamowska, Maja Nowakowska , Dominik Nakonieczny, Karol Bronisz, Kuba Rosiak kl 5- Zuzanna Skomorucha, Alicja Garbacka, Emil Zieliński, Dominik Jóźwik.


Lekcja biblioteczna dla grupy 0B w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej podczas Tygodnia Bibliotek

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.


Wizyta klas 2a, 2b, 2c w Radio Lublin

Dnia 15 maja klasy 2a, 2b, 2c odwiedziły Radio Lublin. W studiu muzycznym odbyły się zajęcia ruchowo-muzyczne na podstawie bajki „Kot w butach i kapeluszu „. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach animacji scenicznej. Spotkali się z muzyką, teatrem i tańcem. Podczas wspólnym przedstawianiu dzieci mogły w pełni zaangażować się w widowisko, przeżywać i wyrażać emocje. Pomiędzy tańcem i widzowie oglądali sceny teatralne, w których śledzili oraz uczestniczyli w przygodach Kota w butach.


37 Mały Konkurs Recytatorski

11.05.2018 r. laureatki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego: Oliwia Chawryło /3a/, Zuzanna Kaca /2a/ i Lena Zając /3b/, godnie reprezentowały naszą szkołę w 37 Małym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Lena Zając zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy.


Wycieczka po Lublinie klasy 3b

Dnia 15 maja 2018 r. udaliśmy się na wycieczkę po Lublinie. Rozpoczęliśmy spacerem po Krakowskim Przedmieściu – od Placu Litewskiego do Trybunału Koronnego. Po drodze oglądaliśmy pomniki związane z historią miasta, zabytkowe kamienice, kościoły, Ratusz, Bramę Krakowską. Na Starym Mieście tuż przy budynku Trybunału weszliśmy do Podziemi Lubelskich i poznaliśmy historię naszego miasta na przestrzeni dziejów - od VIII w. n. e., poprzez średniowiecze do pierwszej połowy wieku XVII. Wielkie wrażenie zrobiła na nas wizualizacja i ruchoma makieta Wielkiego Pożaru Lublina z 1719 r. Potem poszliśmy do Muzeum Lubelskiego na lekcję „Malujemy jak mistrz”.


Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2018

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu Kangur Matematyczny 2018


Wycieczka klasowa IA i ID do Wioski indiańskiej

Dnia 11 maja uczniowie klasy IA i ID zwiedziły wioskę, poznały niezwykłą kulturę Indian i ich zwyczaje. Na zwiedzających Wioskę Indiańską czekały indiańskie namioty tipi, które są rekonstrukcją tipi zamieszkiwanych przez Indian Ameryki Północnej. W ich wnętrzu uczniowie mieli okazję dotykać eksponatów związanych ze zwyczajami i kulturą Indian. Mieliśmy okazję spróbować swoich sił strzelając z łuku, dzieci wzięły udział w wyścigach jaszczurek i polowaniu na węże. Na dzielnych odkrywców czekała ścieżka bosych stóp.


PARADA POSTACI LITERACKICH

Zapraszamy do udziału w Paradzie Postaci Literackich, która odbędzie się 30 maja o godz. 8.00 w sali teatralnej. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV – VII. Startują w nim drużyny reprezentujące poszczególne klasy. Każdą klasę może reprezentować kilka drużyn liczących maksymalnie do 7 osób.


Kampania "Rowerowa Wiosna" - Konkursy z nagrodami

W każdy poniedziałek będą ogłaszane konkursy z nagrodami rzeczowymi dla uczestników kampanii "Rowerowa Wiosna". W tym tygodniu uczniowie i uczennice mogą przesłać wspólne zdjęcie z drogi z domu do szkoły z Mamą lub Tatą, na rowerze, hulajnodze, rolkach itd. Trzy najlepsze, najbardziej kreatywne zdjęcia wygrywają. Zdjęcie można przesyłać w komentarzach na youtube:


Kampania „Rowerowa Wiosna” 2018 – zaproszenie do udziału

W dniach 7-30 maja w naszej Szkole odbędzie się kampania edukacyjna „Rowerowa Wiosna”, która promuje zdrowy tryb życia wśród uczniów szkół podstawowych, których zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej, zwłaszcza na rowerze. Zasady kampanii są proste, a zabawa trwa pełen miesiąc. Każdy uczeń, który przyjedzie do szkoły w maju na rowerze, deskorolce, hulajnodze lub na rolkach otrzymuje każdego dnia dwie naklejki. Jedną z nich przykleja do swojego rowerowego dzienniczka, a drugą na klasowy plakat Rowerowej Wiosny. Gwarantuje to dobrą zabawę i zdrową rywalizację, a na zakończenie kampanii nagrody rzeczowe dla aktywnych uczniów i uczennic oraz dla klas.


Krzysztof Gdula-Mistrz Judo z 3G

Uczeń klasy integracyjnej 3g-Krzyś Gdula osiąga bardzo wysokie wyniki w judo. Oto jego niektóre osiągnięcia:


Sukces uczennicy klasy 3g-Mileny Sałaj

Milena Sałaj (uczennica klasy integracyjnej) wzięła udział w konkursie plastycznym pt. ,,Ja i moja rodzina". Konkurs odbył się w ramach obchodów Lubelskich Dni Autyzmu. Zdobyła zaszczytne 3 miejsce. Otrzymała liczne nagrody i dyplom podpisany przez Prezydenta Miasta Lublin, pana dr Krzysztofa Żuka. Cieszymy się z sukcesu Milenki i serdecznie jej gratulujemy.


Wycieczka do lubelskiego Ratusza

W poniedziałek 07.05.18r. klasa 3f uczestniczyła w wycieczce do lubelskiego Ratusza. Wyjazd został zorganizowany z inicjatywy Mamy Kuby Jędrzejewskiego. Podczas zwiedzania lubelskiego Ratusza uczniowie poznali między innymi Salę Konferencyjną,czyli miejsce, w którym podejmowane są decyzje ważne dla Lublina i jego mieszkańców. Zwiedzili wnętrze gabinetu prezydenta Lublina, a w nim obrazy związane z historią naszego miasta.


Konkurs na opowiadanie z życia szkoły.

Biblioteka ogłasza konkurs na opowiadanie z życia szkoły. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie wszystkich klas. Prace prosimy składać w bibliotece do końca maja. Na zwycięzcę czeka nagroda.


Świetlicowe aktualności

Powoli zbliżamy się do końca realizacji innowacji pedagogicznej „Podróż przez cztery pory roku” prowadzonej metodą projektową. Korzystając z terminu konsultacji z rodzicami 24 kwietnia chcieliśmy pochwalić się dotychczasowymi efektami z realizacji zadań objętych naszym projektem.


Szkolny Konkurs Recytatorski klas I – III

Jak co roku uczniowie klas I – III wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim. Do konkursu przystąpiło 52 recytatorów. Jury oceniało dobór repertuaru, interpretacje utworów oraz ogólne wrażenie artystyczne.


Konkurs „700 YEARS OF THE CITY OF LUBLIN”

W dniu dzisiejszym w sali teatralnej naszej szkoły miał miejsce finał powiatowego konkursu „700 YEARS OF THE CITY OF LUBLIN” pod honorowym patronatem profesora Mirosława Piotrowskiego – posła do Parlamentu Europejskiego. W konkursie wzięły udział zespoły z klas gimnazjalnych ze szkół podstawowych nr 1, 28, 57 oraz z Krasienina i Krężnicy Jarej , które walczyły o pierwszą nagrodę – wyjazd do Parlamentu Europejskiego ufundowany przez profesora Piotrowskiego. Konkurs zorganizowali nauczyciele języka angielskiego .


Uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „MISTRZ KOMPUTERA”

20 kwietnia 2018 roku w gmachu Politechniki Lubelskiej, w Wydziale Elektrotechniki i Informatyki odbyło się uroczyste podsumowanie IX Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „MISTRZ KOMPUTERA” dla uczniów szkół podstawowych.


Zajęcia projektowe w świetlicy

Prezentujemy prace wykonane przez uczniów uczęszczających do świetlicy w ramach zajęć prowadzonych metodą projektu. Obejmują one szeroko rozumiane zajęcia plastyczne, przyrodnicze, komputerowe, teatralne, odkrywcze, ortograficzne, taneczne i sportowe. W trakcie zajęć uczniowie rozwijają swoje zainteresowania i uzdolnienia, wykazując się kreatywnością w podejmowanych działaniach.


Konkurs plastyczny i fotograficzny im. Artura Tabora dla dzieci i młodzieży

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Tematem zdjęć oraz prac plastycznych są ptaki i ich świat. W konkursie przewidziane są nagrody w poszczególnych grupach wiekowych. Ostateczny termin przyjmowania prac 10.09.2018 r.


Zajęcia projektowe w świetlicy

Kontynuując nasze zajęcia projektowe, realizujemy kolejne "zimowe" tematy.


Statut szkoły

Statut Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie