Lato w mieście 2018

Miasto Lublin zaprasza do aktywnego spędzenia wakacji.

Półkolonie na półmetku

W naszej szkole odbywają się półkolonie pod hasłem „Wakacje pełne radości”. Codziennie bawimy się na świeżym powietrzu, aktywnie spędzamy czas między innymi wpinając się na ściankach oraz na pływalni szkolnej. Byliśmy na wycieczce ulicami Starego Miasta, gdzie zwiedziliśmy podziemia i poznaliśmy historię naszego miasta. Dużą atrakcją była degustacja lodów w lodziarni „Bosko”.

Działania w ramach Sieci Szkół Promujących Zdrowie w roku szkolnym 2017/2018 - podsumowanie

Nasza szkoła posiada Miejski Certyfikat „Szkoły Promującej Zdrowie”. Obecnie staramy się uzyskać Wojewódzki Certyfikat „Szkoły Promującej Zdrowie”. Aktywnie i systematycznie promujemy zdrowy i aktywny tryb życia wśród uczniów. Bierzemy udział w wielu ogólnopolskich programach edukacyjnych. W ramach idei Sieci Szkół Promujących Zdrowie, organizowane są: lekcje, konkursy, szkolenia oraz festyny w obszarze profilaktyki i promocji szeroko pojętego zdrowia:

Mistrzostwa Polski w Akrobatyce Powietrznej 2018

29 i 30 czerwca 2018 r. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski w Akrobatyce Powietrznej. Podczas tego wydarzenia zostali wyłonieni reprezentanci Polski na European Championship of Air Power Athletics 2018 oraz World Championship Air Power Athletics 2018 /są to zdobywcy I i II miejsca/. Na scenie Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, przez dwa dni, stanęło do walki o tytuł mistrza Polski łącznie ponad 160 zawodników.

Inspiracje 2018

W dniach 28-29 czerwca grupa nauczycielek z naszej szkoły uczestniczy w KONFERENCJI INNOWACYJNYCH NAUCZYCIELI I EDUKATORÓW INSPIR@CJE 2018 – JAK UCZYNIĆ POLSKĄ SZKOŁĘ JESZCZE LEPSZĄ?

Spotkanie pożegnalne FLY - Erasmus+ 19 czerwca

Ostatnie dwa miesiące: lipiec i sierpień będą już tylko czasem podsumowań i ewaluacji. Na zakończenie zorganizowaliśmy więc spotkanie pożegnalne w plenerze - ognisko w Muzeum Wsi Lubelskiej. Na spotka

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w grupie 0B

22 czerwca 2018 r. dzieci z grupy 0B uroczyście pożegnały się z oddziałem przedszkolnym pięknym tańcem - polonezem. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki, podziękowania oraz słodką niespodziankę - lody. Na koniec zaśpiewaliśmy piosenkę "Dla Ciebie" wspominając wspólne chwile i wyrażając wdzięczność naszym bliskim. Życzymy wszystkim miłych i bezpiecznych wakacji!

Innowacja pedagogiczna "Kodowanie – nauka przez zabawę w klasach I-III" - podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym w klasie II C, podczas zajęć komputerowych, kontynuowana była realizacja innowacji pedagogicznej związanej z nauką elementów programowania. W II semestrze skupiliśmy się na aktywnościach związanych z projektem eTwinning "Bawię się. Poznaję. Koduję."

Spotkanie z ratownikiem medycznym w świetlicy

19 czerwca 2018 r. gościliśmy w naszej świetlicy specjalistę pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, który również pełni funkcję ratownika medycznego, pana Mariusza Stryka, pracującego w Szpitalu Klinicznym Nr 4 w Lublinie przy ulicy Jaczewskiego.

Dzień Rodziny na sportowo w grupie 0B

Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. I odwrotnie - dziecko to światło i szczęście w życiu każdej mamy i taty. By dać wyraz tym wszystkim uczuciom dzieci z grupy 0B świętowały Dzień Rodziny. Celem naszego spotkania było przede wszystkim wzmacnianie emocjonalnej więzi z rodziną, integracja poprzez wspólną zabawę i propagowanie zdrowego stylu życia w ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie. Wszyscy chętnie uczestniczyli w sportowych zmaganiach, bardzo dobrze się przy tym bawiąc.

Edukacja informatyczna w klasach I - podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym na zajęciach edukacji informatycznej w klasach pierwszych, zgodnie z zapisami w podstawie programowej, wprowadzane były elementy programowania w oparciu o innowację pedagogiczną "Kodowanie - nauka przez zabawę w klasach I-III".

Spotkanie z p. Sławomirem Błażewiczem, autorem powieści dla młodzieży "Tajemnice XI gimnazjum. Unia".

We wtorek 12 czerwca o godz. 15:00, w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z p. Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem naszej szkoły, autorem powieści dla młodzieży "Tajemnice XI gimnazjum. Unia".

Karta rowerowa 2018

W dniu 4 czerwca 2018 r. dla uczniów klas czwartych odbył się sprawdzian praktyczny - sprawdzający umiejętność jazdy rowerem po oznakowanej trasie. W tym zadaniu młodszym kolegom pomagali uczniowie z klas gimnazjalnych.

Wycieczka do Krainy Rumianku.

Wycieczka klas 2a, 4a, 4b do Krainy Rumianku.

Wycieczka do Niemiec.

W dniach 22-25 maja uczniowie klas 2ag, 3ag i 6c uczestniczyli w wycieczce do kraju naszych zachodnich sąsiadów. Naszym celem było nie tylko poznanie ciekawych miejsc i zabytków Berlina i Poczdamu, ale tez wykorzystanie znajomości języka niemieckiego w sytuacjach dnia codziennego kupując pamiątki czy słodycze , rozmawiając na ulicy.

Konkurs „700 YEARS OF THE CITY OF LUBLIN”

W dniu dzisiejszym w sali teatralnej naszej szkoły miał miejsce finał powiatowego konkursu „700 YEARS OF THE CITY OF LUBLIN” pod honorowym patronatem profesora Mirosława Piotrowskiego – posła do Parlamentu Europejskiego. W konkursie wzięły udział zespoły z klas gimnazjalnych ze szkół podstawowych nr 1, 28, 57 oraz z Krasienina i Krężnicy Jarej , które walczyły o pierwszą nagrodę – wyjazd do Parlamentu Europejskiego ufundowany przez profesora Piotrowskiego. Konkurs zorganizowali nauczyciele języka angielskiego .

Konkurs plastyczny i fotograficzny im. Artura Tabora dla dzieci i młodzieży

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Tematem zdjęć oraz prac plastycznych są ptaki i ich świat. W konkursie przewidziane są nagrody w poszczególnych grupach wiekowych. Ostateczny termin przyjmowania prac 10.09.2018 r.

Statut szkoły

Statut Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie