Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

shadow

Aktualności

Wycieczka klas 7A, 7D i 7E do Energylandii

W dniach 20 - 23 maja klasy 7A, 7D i 7E udały się na trzydniową wycieczkę, której główną atrakcją była Energylandia. Pierwszego dnia, zwiedziliśmy Kraków, drugiego dnia park rozrywki Energylandię oraz Wadowice a trzeciego dnia kopalnię soli w Wieliczce. Nocowaliśmy w Domu Pielgrzyma w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie również zwiedziliśmy miejscowe sanktuarium.


Czyste powietrze wokół nas

W roku szkolnym 2018/ 2019 oddziały przedszkolne 0a i 0b przystąpiły do realizacji Programu Przedszkolnego Edukacji Antytytoniowej ,,Czyste powietrze wokół nas" w zakresie ochrony zdrowia oraz przed narażeniem dzieci na dym tytoniowy oraz smog. Pierwszym, podjętym przez nas krokiem w realizacji projektu, było zapoznanie rodziców z jego założeniami. Kolejną formą realizacji programu był cykl zajęć dydaktycznych skierowany do dzieci, składający się z 5 zajęć warsztatowych:


Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego dla Michała Szymaniaka z 7E

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Michał Szymaniak otrzymał stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami.


„Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni”

W środę 22 maja oddziały 0 oraz klasy I - III wzięły udział w przedstawieniu pt. „Jak Bzik i Pstryk zostali oświeceni” przygotowanym przez Fundację PGE.Dzieci dowiedziały się: Jak powstaje prąd?, Co wspólnego z wytwarzaniem prądu ma słońce, woda i wiatr?, Skąd prąd bierze się w naszych domach?, Jak oszczędzać energię?, Na jaki numer alarmowy dzwonić w przypadku awarii? Ważnym zagadnieniem, na który położono szczególny nacisk była kwestia bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych.


Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2019

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu Kangur Matematyczny 2019


Sukces naszych uczniów w konkursie wymowy angielskiej

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 28, Maria Kovalenko z klasy 7c oraz Igor Krzywicki z klasy 8d, zdobyli aż dwie spośród sześciu nagród w Konkursie wymowy angielskiej zorganizowanym przez Zakład Lingwistyki Stosowanej Wydziału Humanistycznego UMCS.


Harmonogram zdjęć klasowych

W dniach 23-27 maja 2019 r. w naszej szkole będą wykonywane zdjęcia klasowe według opracowanego harmonogramu.


I miejsce w Gimnastyce Sportowej Wieloboju Drużynowego Dziewcząt Szkół Podstawowych uczennicy naszej szkoły

Miło nam poinformować o sukcesie sportowym uczennicy klasy II d Lilianny Kucia, która zajęła I miejsce w Gimnastyce Sportowej Wieloboju Drużynowego Dziewcząt Szkół Podstawowych


Gazetka JUNIOREK 0A część II

Za nami miesiące pełne wielu wrażeń i ciekawych wycieczek. W czasie codziennej nauki i zabawy zdobyliśmy nowe umiejętności i wiedzę oraz uczyliśmy się wzajemnej współpracy. Zapraszamy do pobrania naszej gazetki i zobaczenia co się u nas działo przez ten czas.


Akcja zbierania zakrętek dla lubelskiego Hospicjum Małego Księcia

Ruszamy z akcją zbierania zakrętek dla lubelskiego Hospicjum Małego Księcia. A raczej przypominamy o akcji, bo są osoby w naszej szkole wciąż wspierające hospicjum. Na korytarzach stoją pudła, do których można wrzucać plastikowe zakrętki! Dzięki naszej pomocy mogą być realizowane marzenia ciężko chorych dzieci! Świat wokół nas może stać się lepszy, jaśniejszy, a sprawi to dobro, które dajemy, pamięć o potrzebujących pomocy! Zachęcamy także do zajrzenia na stronę hospicjum i zapoznania się z innymi formami pomocy.


Konkurs plastyczny "Mistrzowie olimpijscy"

W ramach projektu Otylia Swim Tour w naszej szkole zorganizowano konkurs plastyczny o tematyce sportowej "Mistrzowie Olimpijscy". Ideę konkursu wyrażają słowa Otylii Jędrzejczak: "Sport to wspaniała przygoda życia, która uczy konsekwencji i determinacji w dążeniu do celu, a porażka to przystanek w drodze do sukcesu".


ROWEROWA WIOSNA DLA UCZNIÓW KLAS 4-8

Informujemy, że Kampania Lubelska Rowerowa Wiosna odbędzie się z opóźnieniem w dniach 20.05-31.05.2019. Od 20.05 przyjeżdżamy do szkoły rowerem, hulajnogą deskorolką, na rolkach, fiszkach i przez 10 dni zbieramy naklejki które odbieramy u nauczycieli wf. Nagrody otrzymują uczniowie z 10 przejazdami. Podsumowanie kampanii planowane jest na 16.06.


Mini Targi Edukacyjne 2019

Mini Targi Edukacyjne 2019 W dniu 14 maja 2019 roku odbyły się Mini Targi Edukacyjne z udziałem uczniów trzecich klas gimnazjum oraz uczniów klas ósmych naszej szkoły. W wydarzeniu tym wzięli udział przedstawiciele lubelskich szkól ogólnokształcących, zespołów szkół oraz techników wraz z nauczycielami.


WARSZTATY LALKARSKIE W II D

14 maja klasa IId uczestniczyła w warsztatach lalkarskich, które odbyły się w Bibliotece Miejskiej przy ul Nadbystrzyckiej. Uczniowie zwiedzili bibliotekę, obejrzeli wystawę zdjęć artystycznych, oraz wzięli udział w warsztatach lalkarskich, których celem było poznanie rodzajów lalek, ich budowy, nauka animacji, oraz ćwiczenia z łączenia technik lalkarskich z elementami zadań aktorskich ( pantomima ).Erasmus – wycieczka do Lasów Janowskich

7 maja uczestnicy projektu „Log In Nature” wzięli udział w zajęciach przyrodniczych w Lasach Janowskich, realizując następne zadanie pt.„Wszędobylskie ptaki.” Wycieczka była okazją do przybliżenia zasad zachowania podczas obserwacji zwierząt w ich naturalnym środowisku. Uczniowie mogli usłyszeć odgłosy wydawane przez różne gatunki ptaków. Uczestnicy obserwowali ptaki z terenów synantropijnych, bytujące w lasach, na terenach otwartych i wśród zadrzewień śródpolnych. W Janowe Lubelskim w Ośrodku Edukacji Ekologicznej zwiedzali Muzeum Przyrodniczego Leśnego Kompleksu Promocyjnego. Uczniowie obejrzeli tam zgromadzone eksponaty różnych gatunków roślin i zwierząt Lasów Janowskich.


Wolontariusze z naszej szkoły na 7 Maratonie Lubelskim

Ekipa wolontariuszy SP 28 7. Maratonu Lubelskiego spisała się na medal! Dzięki Ich bezinteresownej pracy organizacja niedzielnego wydarzenia przebiegła sprawnie. Dziękujemy !!!


Erasmus+ Creation and Motivation, Spotkanie w Zagrzebiu

W dniach 24 – 30 marca grupa uczniów –z klas 7 przebywała w Zagrzebiu na międzynarodowym spotkaniu uczestników projektu Erasmus+ „Creation and Motivation”.


Wyjazd na Kretę uczestników projektu Erasmus+ "Creation & Motivation"

W dniach 5-12 maja grupa uczennic klasy siódmej pod opieką pań Agnieszki Adamczyk i Małgorzaty Kąckiej, odwiedziła Kretę w ramach projektu Erasmus+ „Creation and Motivation”.


SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS I – III

Dnia 7 maja odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym wzięło udział 51 uczniów klas I – III. Recytacje uczniów oceniało jury w składzie: p. Katarzyna Bryłowska, p. Ewa Król, p. Małgorzata Smagowska i p. Małgorzata Piasecka. Jury oceniało dobór repertuaru, interpretację tekstu i ogólny wyraz artystyczny. Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe lokaty będą reprezentować naszą szkołę w 52 Wojewódzkim Turnieju Poezji Dziecięcej. Oto wyniki konkursu:


Wycieczka do Łodzi klas: Va, Vb, Vg i VIe

24 i 25 kwietnia 2019 r. klasy: V a, V b, V g i VI e uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej do Łodzi. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Wytwórnię Filmów Oświatowych oraz wzięli udział w zajęciach „żywej lekcji filmu” , czyli warsztatach edukacji filmowej, które pozwoliły im poznać i wypróbować różne techniki powstawania obrazu filmowego oraz obejrzeć filmy stanowiące ważne elementy historii kinematografii światowej. Następnym etapem zwiedzania było Centralne Muzeum Włókiennictwa, gdzie uczniowie obejrzeli w Muzeum „Mody Polskiej” eksponaty strojów damskich i męskich z ostatniego półwiecza , interaktywną wystawę pracy kotłowni w dawnej fabryce włókienniczej, prezentację maszyn włókienniczych w ruchu oraz rekonstrukcję tkalni z przełomu XIX I XX wieku.


Nasza uczennica reprezentantką Polski w zawodach pływackich

Uczennica klasy VII A, Laura Bernat, została powołana do reprezentacji Polski juniorów podczas wielomeczu Olympic Hopes (Polska- Czechy – Słowacja – Węgry). Zawody odbyły się w ubiegły weekend w Oświęcimiu. Laura zdobyła dla polskiej drużyny trzy medale: złoty i dwa srebrne. Zwyciężyła na dystansie 200 m stylem grzbietowym, poprawiając własny rekord Polski juniorek czternastoletnich aż o półtorej sekundy. Wynik 2.14,59 jest obecnie najlepszym rezultatem w kraju w kategorii seniorów.


Pomagamy Bernadette i Bizimana z R.D.Konga

Pragniemy podziękować uczniom z koła wolontariatu a także im opiekunom oraz wychowawcom ze świetlicy szkolnej za przygotowanie i przeprowadzenie kiermaszu wielkanocnego. Dochód z tej akcji wyniósł 212 zł i został przeznaczony na opłacenie szkoły naszych afrykańskich podopiecznych: Bernadette Nyirarukundo Ndikuyeze i Bizimana Chance . Podziękowania należą się również uczniom klasy 6d, którzy napisali kartki świąteczne do Afryki . ASANTE SANA !


Sukces naszych uczniów w konkursie „Maths in English”

Miło nam poinformować, że dwaj nasi uczniowie : Mikołaj Kuna z klasy 8c oraz Szymon Łakomy z klasy 8d zostali laureatami XIV edycji międzyszkolnego konkursu „Maths in English”. Konkurs polegał na rozwiązaniu zadań testowych oraz otwartych w języku angielskim w czasie 60 minut. Nasi ósmoklasiści poradzili sobie z tym doskonale. Serdecznie im gratulujemy !


Uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "MISTRZ KOMPUTERA" 2019

26 kwietnia 2019 roku w gmachu Politechniki Lubelskiej, w Wydziale Elektrotechniki i Informatyki odbyło się uroczyste podsumowanie X Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „MISTRZ KOMPUTERA” dla uczniów szkół podstawowych.


Wycieczki uczniów klas IV i VI do Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego

Na przełomie marca i kwietnia w ramach kontynuacji rządowego projektu: „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” uczniowie klas IV i VI uczestniczyli w wycieczkach do filii nr 25 Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego. Mieli tam okazję wzięcia udziału w zajęciach promujących zakupione przez szkołę i bibliotekę publiczną książki, które będą także omawiane na lekcjach języka polskiego.


XXIV OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 - 1948. W walce o wolną Polskę” – wyniki etapu wojewódzkiego

Informujemy o kolejnym sukcesie naszych uczniów zainteresowanych historią. W dniu 28 marca 2019 r. w ZSO nr 1 w Lublinie przeprowadzono eliminacje wojewódzkie XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 - 1948. W walce o wolną Polskę”.


Wyniki konkursu plastycznego „Wiosna w poezji” dla uczniów kl. I-III

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny w czytelni biblioteki szkolnej odbyły się zajęcia dla uczniów klas I-III połączone z konkursem plastycznym „Wiosna w poezji”. Zadaniem uczestników konkursu było wysłuchanie wierszy recytowanych przez starsze koleżanki na tle muzyki A. Vivaldiego i wykonanie plastycznej interpretacji wybranego utworu poetyckiego.


Mega Misja z Psotnikiem

Dzięki technologiom dzieci mogą uczyć się wielu nowych rzeczy, poznawać świat i rozwijać swoje pasje. Bardzo często sprawnie posługują się tabletem, komputerem i innymi sprzętami, ale techniczne umiejętności nie wystarczą, aby bezpiecznie korzystać z internetu. Tu właśnie wkraczamy my - nauczyciele świetlicy- z programem Fundacji Orange "Mega Misja", by nasi podopieczni byli bezpieczni w sieci, w sposób świadomy użytkowali multimedia i kreatywnie spędzali czas z nowymi technologiami.


Zajęcia świetlicowe - "Tanecznym krokiem"

W ramach projektowych zajęć prowadzonych w świetlicy szkolnej opracowanych na podstawie programu autorskiego „Tanecznym krokiem” używamy tańca jako sposobu na aktywny relaks.


KONKURS FOTOGRAFICZNY DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 28 Z ODDZIAŁAMI INTERGRACYJNYMI W LUBLINIE

Konkurs organizują nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie w zespole programu Erasmus+ Log in Nature. Konkurs przeznaczony dla uczniów wszystkich poziomów klas (0-8).Celem konkursu jest kształtowanie wśród uczniów zainteresowań ornitologicznych. Więcej szczegółów w załączniku.


Słodki mecz koszykówki

6 grudnia 2018r. o godzinie 12.30 w dużej sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się „ Słodki mecz koszykówki” z udziałem nauczycieli i uczniów.


Bieg dla Niepodległej 1918

Sobotni poranek 10 listopada 2018 przywitał nas słońcem. Wszyscy w pełnej gotowości - uczestnicy i organizatorzy. Uczniowie, rodzice i nauczyciele - godna reprezentacja całej społeczności szkolnej. Gotowych do biegu w liczbie 103 wspiera liczne grono kibiców. Dystans do przebiegnięcia to 1918 m.


Dzień 9.11.2018 dla Niepodległej

„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy” – słowa, które o godzinie 11.11 mocno, uroczyście i dostojnie wybrzmiały na szkolnych korytarzach i w salach zanurzonych w bieli i czerwieni. Słowa, które stały się znakiem tego jakże uroczystego dnia, obfitującego w wydarzenia trwale wpisujące się w historię naszej szkoły.


Wycieczki uczniów klas V do Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego

W dniach 10 -19.10.2018r. w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kontynuacji rządowego projektu: „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, zakładającego m. in. zacieśnienie współpracy pomiędzy bibliotekami szkolnymi i publicznymi w celu rozbudzania pasji czytelniczych dzieci i młodzieży, uczniowie klas V uczestniczyli w wycieczkach do filii nr 25 Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego.


Oferta zajęć świetlicowych 2018/2019

W bieżącym roku szkolnym nauczyciele świetlicy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców oraz rozwijając zainteresowania wychowanków, prowadzą zajęcia autorskie pod wspólnym tytułem „Cztery pory roku”.