Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

shadow

Aktualności

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU 40 LAT SOLIDARNOŚCINA LUBELSZCZYŹNIE–LUBELSKI LIPIEC 1980

„Stąd ruszyła lawina...” idź wyprostowany wśród tych co na kolanach wśród odwróconych plecami i obalonych w proch ocalałeś nie po to aby żyć masz mało czasu trzeba dać świadectwo. Komisja konkursowa oceniła prace spośród wielu, które nadesłane zostały z różnych szkół i województw. Miło nam poinformować, że wśród laureatów znaleźli się także uczniowie naszej Szkoły. Są to :


Konsultacje dla klas 4 -8

Zasady i harmonogram konsultacji - zapraszamy do zapoznania się !!!


Podsumowanie działań w oddziałach 0

Efekty działań w oddziałach 0 podejmowanych w czasie zdalnego nauczania.


Sukces naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego

Dnia 3 marca 2020 r. odbyła się XX jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX. Jak co roku patronat nad konkursem objął Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.


Zwrot książek i podręczników do biblioteki.

 W związku ze zbliżającym się końcem roku prosimy o zwrot książek i podręczników do biblioteki. 


Nareszcie Dzień Dziecka!

1 czerwca to ulubiona data w kalendarzu wszystkich dzieci. W tym bowiem dniu od 1952 roku obchodzony jest w Polsce Dzień Dziecka. Tradycyjnie w czasie tego święta rodzice obdarowują Was licznymi prezentami i uczestniczycie wspólnie w wielu imprezach oraz wydarzeniach kulturalnych. Niestety w tym roku mogą one w dużej mierze odbywać się w świecie wirtualnym. My też składamy Wam najlepsze życzenia, a także zapraszamy do odwiedzenia naszej strony i skorzystania z przygotowanych dla Was propozycji.

Wyniki XX edycji OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO Stefan Kardynał Wyszyński – Prymas Tysiąclecia naszym Patronem pt.„(NIE)ZWYCZAJNA ŚWIĘTOŚĆ”

Wpłynęło 283 prac, w tym 140 w kategorii plastycznej, 118 w kategorii literackiej oraz 26 w kategorii lapbook i komiks. Prace zostały nadesłane z trzynastu województw. Komisja konkursowa obradowała zdalnie w dniach 11-22 maja 2020r.


26 maja Dzień Matki

Dzień Matki to ważne, rodzinne święto, które w Polsce obchodzone jest 26 maja już od ponad 100 lat. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o jego historii, poszukujecie pomysłu na prezent dla swojej Mamy lub chcecie uczcić ten dzień poprzez gry, zabawy lub śpiewanie piosenek poświęconych mamom zajrzyjcie na naszą stronę.


Powtórka z poezji

A oto kolejna propozycja wirtualnej powtórki. Tym razem są to analizy i interpretacje wybranych utworów poetyckich. Może Ci się przyda? Sprawdź!


SZLACHETNY RECYKLING W 2D

Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych, gdzie łączymy przyjemne z pożytecznym. Codziennie w całej Polsce do śmietników trafiają tony plastikowych nakrętek z tysięcy gospodarstw domowych. Pozbywamy się bezużytecznych dla nas „korków”, które są zamknięciem plastikowych butelek, kartonów po sokach, mleku, napojach i innych opakowaniach. Niestety wiemy też, że plastik rozkłada się nawet 1000 lat! W trosce o środowisko i osoby potrzebujące pomocy organizuje się różne akcje i zbiórki, w których każdy może mieć swój udział.


Erasmus+ Log in Nature - Nasz szkolny ogród powoli pięknieje…

Jesienią uczniowie i nauczyciele zaangażowani w projekt „Zaloguj się w naturę” posadzili rośliny...


100. rocznica urodzin świętego Jana Pawła II

18 maja obchodzimy wyjątkową, bo setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. Dni oscylujące wokół tej historycznej daty są dla nas szczególnym czasem modlitwy i uczestnictwa w wielu wydarzeniach i projektach kulturalnych poświęconych pamięci papieża Polaka. Zapraszamy do wspólnego świętowania poprzez wykorzystanie zgromadzonych na stronie materiałów.


XXV Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 –1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”

Decyzja Komitetu Organizacyjnego XXV Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 –1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej” w roku szkolnym 2019/2020. Na podstawie §11d. 1. i 2. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, na wniosek Komitetu Organizacyjnego Konkursu, Ogólnopolski Koordynator Konkursu –Mazowiecki Kurator Oświaty zaakceptował następujące zmiany w Regulaminie:


Wyniki IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Papież św. Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu”

Organizatorami konkursu były Szkoła Podstawowa nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Krzysztof Żuk - Prezydent Miasta Lublin, Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego, Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty, Lech Sprawka – Wojewoda Lubelski, Andrzej Kraśnicki – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Alicja Kozak z klasy 6 C otrzymała za swoją pracę wyróżnienie. Serdeczne gratulacje i brawa dla Ali !!!


Tydzień Bibliotek wciąż trwa!

Trwa Tydzień Bibliotek 2020 pod hasłem "Zasmakuj w bibliotece!". Jeśli jesteś wciąż głodny(a) wiedzy i emocji związanych z książką i biblioteką, koniecznie zajrzyj na naszą stronę, gdzie czekają na Ciebie m. in. zadania w postaci quizów, zagadek czytelniczych i escape roomów. Życzymy pysznej zabawy!


XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku organizuje w maju ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek pod nazwą - Tydzień Bibliotek. Program ma na celu podkreślanie roli czytania oraz bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji a także zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W naszej szkole co roku poprzez różne inicjatywy włączamy się w te obchody. Zapraszamy przyjaciół książki i biblioteki do wspólnego świętowania!


Majowe Święta Narodowe

Początek maja to tradycyjnie okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości. 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, dzień później Święto Konstytucji 3 Maja. W tym roku przypada 229. rocznica uchwalenia tego - jednego z najstarszych na świecie, dokumentu regulującego ustrój prawny państwa. Zapraszamy do świętowania i przedstawiamy kilka propozycji.


Powtórka z lektury

Chcesz w inny niż zwykle sposób sprawdzić co pamiętasz z przeczytanej lektury? Zajrzyj zatem do zebranych dla Ciebie propozycji i wybierz swoją ulubioną metodę. Materiały będą sukcesywnie uzupełniane.


Ciekawe ćwiczenia, gry i zabawy językowe

Życzymy miłej nauki i zabawy! Zespół nauczycieli języków obcych


Tolkien raz jeszcze

Wszystkich fanów (i nie tylko) prozy J.R.R. Tolkiena zapraszamy raz jeszcze do zanurzenia się w świat jego barwnych literackich postaci. Tym razem możecie sprawdzić swoją wiedzę, wykonując różnorodne zadania na podstawie lektury: "Hobbit, czyli tam i z powrotem". Są to m.in.: puzzle, zagadki, wykreślanki. Życzymy dobrej zabawy!


Lektury szkole - gdzie znaleźć?

Zasoby sieciowe, w których uczniowie mogą znaleźć legalne lektury w postaci książek online, audiobooków, sztuk teatralnych i filmów.


27 marca - Międzynarodowy Dzień Teatru

Międzynarodowy Dzień Teatru to święto ustanowione w 1961r. dla upamiętnienia otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957r. Tego dnia odbywają się specjalne spotkania, sympozja, przedstawienia teatralne poświęcone znaczeniu i problemom teatru. Mają one na celu m.in. uświadomienie społeczeństwu jak ważna jest rola sztuki i kreacji artystycznej w naszym codziennym życiu. Zachęcamy, aby w tym dniu każdy spróbował to dostrzec, oglądając jeden z proponowanych przez nas spektakli


Sukces naszego ucznia

Informujemy, że nasz uczeń Michał Szymaniak z klasy 8 E zajął II miejsce w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”. Michał otrzymał także stypendium Prezydenta Miasta Lublin za osiągnięcia artystyczne. Gratulujemy Michałowi i jego opiekunowi p. Danielowi Osińskiemu.


Wirtualna edukacja - biblioteczne kompendium zasobów interaktywnych

Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców do korzystania z bazy materiałów i narzędzi interaktywnych dotyczących edukacji, biblioteki, książki oraz obchodzonych w Polsce i na świecie świąt, która będzie sukcesywnie uzupełniana. Kompendium zostało przygotowane z wykorzystaniem aplikacji Padlet oraz Genial.ly.