Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

shadow

Aktualności

Półkolonie w SP 28 dobiegły końca

Wszystko co dobre szybko się kończy. Dwutygodniowy turnus półkolonii w naszej szkole dobiegł końca.
Półkolonie na półmetku


W naszej szkole odbywają się półkolonie pod hasłem „Wakacje pełne radości”. Codziennie bawimy się na świeżym powietrzu, aktywnie spędzamy czas między innymi wpinając się na ściankach oraz na pływalni szkolnej. Dla uczestników zorganizowany był również pokaz wirtualny między innymi świata podwodnego lub kosmosu. Byliśmy na wycieczce ulicami Starego Miasta, gdzie zwiedziliśmy Zamek Lubelski i poznaliśmy historię naszego miasta. Dużą atrakcją była degustacja lodów w lodziarni „Bosko”. Uczestniczyliśmy również w ciekawych zajęciach  w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego. Przed nami jeszcze między innymi, projekcja filmu w Cinema City oraz gry i zabawy w Kids Club.
 


Inspiracje 2019

Po raz kolejny na początku wakacji grupa naszych nauczycieli wzięła udział w dwudniowej konferencji poświęconej rozwojowi edukacji w polskiej szkole. Spotkanie z nauczycielami z pasją i entuzjastami rozumiejącymi specyfikę pracy w szkole dodało nam wiary w siebie i poczucia sensu pracy z młodym człowiekiem. Wróciliśmy pełni entuzjazmu i inspiracji na nowy rok z przeświadczeniem, że mimo braku zrozumienia ze strony władz jak złożony jest proces edukacji i wychowania, trzeba robić swoje.


Działania w ramach programu Szkół Promujących Zdrowie w roku szkolnym 2018/2019 - podsumowanie

Nasza szkoła od trzech lat posiada Miejski Certyfikat „Szkoły Promującej Zdrowie”. W tym roku szkolnym uzyskaliśmy również Wojewódzki Certyfikat „Szkoły Promującej Zdrowie”. Nie spoczywamy na laurach i systematycznie promujemy zdrowy i aktywny tryb życia wśród uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły . Przypominamy, że w ramach idei Szkół Promujących Zdrowie, organizowane są różnorodne działania w obszarze profilaktyki i promocji szeroko pojętego zdrowia:


OD UNII LUBELSKIEJ DO UNII EUROPEJSKIEJ

W tym roku w naszym mieście obchodzimy 450 rocznicę Unii Lubelskiej. Hasło przewodnie uroczystości to: „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”. Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie również włączyła się do obchodów tej rocznicy.


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 28

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/19 odbyła się w naszej szkole w środę 19 czerwca. Część oficjalna tej uroczystości została wzbogacona o występ szkolnej grupy teatralnej „Młodzi zdolni”. Członkowie grupy teatralnej przedstawili „Bajkę”, spektakl oparty na motywach baśni rosyjskich. Jak przystało na baśń, w odegranej sztuce nie zabrakło króla i królewny, czarów, dziecka -niespodzianki, zamienionych w dzieciństwie królewiczów oraz morału.


Erasmus+ Log in Nature. Wizyta nauczycieli w Rezerwacie Dzikich Dzieci

W dniu 25 czerwca nauczyciele pracujący przy projekcie Erasmus+ Log in Nature udali się z wizytą do jedynego w Polsce przygodowego placu zabaw dla dzieci.


Klasy I B i I F na wycieczce w Krainie Rumianku

Jest taki niezwykły zakątek na Polesiu Lubelskim, gdzie czas jakby zatrzymał się w miejscu. Można tam znaleźć odpowiedzi na pytania: skąd pochodzę, kim jestem, co chcę zostawić po sobie następnym pokoleniom...
Kraina Rumianku to wioska tematyczna gdzie można doświadczyć jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie. Wszystko to dzieje się w scenerii polskiej wsi gdzie dawne obyczaje są wciąż żywe i praktykowane.


Bajkowe Warsztaty z Języka Angielskiego dla Dzieci

Jak co roku Szkolny Teatr Anglojęzyczny „Flying Eleven” przygotował dla dzieci bajkę w języku angielskim. Tym razem była to jedna z „Baśni tysiąca i jednej nocy” pt. Aladdin.


Wycieczka do Bałtowa klas 2a, 2b, 2d

10 czerwca 2019 r. uczniowie z kl. 2a, 2b, 2d wyruszyli w niezwykłą podróż do Bałtowa. Przygodę w krainie dinozaurów rozpoczęli od Sabatówki, w której spotkali wiedźmę. Entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Uczniowie odbyli przejażdżkę amerykańskim autobusem (school busem) pomiędzy zwierzętami współcześnie żyjącymi (m.in.: strusie, lamy, wielbłądy, dziki, konie, jelenie i wiele innych gatunków) rozmieszczonymi na wielohektarowym terenie – tzw. SAFARI.


Galeria świetlicy szkolnej

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac plastycznych „Podwodny świat”, wykonanych w świetlicy szkolnej przez uczniów z klas 1-3, pod kierunkiem  pani Jolanty Pardus i Małgorzaty Piaseckiej.  Prace malarskie zostały wykonane w  technice akrylu, akwareli i stempelkowania, przy użyciu najróżniejszych przedmiotów oraz odcisków dłoni. Prezentowane prace można obejrzeć w budynku „małej szkoły” na parterze w sali świetlicy szkolnej.  


Wakacyjnie bezpieczni – spotkanie z policjantką

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie letniego wypoczynku, 13 czerwca 2019 r. w klasach I-III odbyły się spotkania z dzielnicową VII Komisariatu Policji w Lublinie, st. sierż. Katarzyną Steć. Pani dzielnicowa rozmawiała z uczniami o tym, jak bezpiecznie spędzić czas wolny i ustrzec się przed niebezpieczeństwami. Przypomniała zasady obowiązujące w ruchu drogowym, podczas zabaw na świeżym powietrzu, w podróży. Przestrzegała przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach.


Warsztaty projektu Creation & Motivation - "Wspieranie rozwoju uczniów w oparciu o metodę MBTI ®".

W ramach projektu Erasmus+ Creation & Motivation 10 czerwca 2019 r. zostały przeprowadzone warsztaty z psycholożką, panią Magdaleną Bis. Uczestnicy warsztatów m.in. robili plakaty przedstwiające ich cechy osobowości. Dowiedzieli się jakimi są typami osobowości, jakie mają mocne strony oraz jaki jest najlepszy sposób nauki wynikający z danego typu osobowości.


Zakończenie pierwszego roku projektu językowego Erasmus + „Creation and Motivation”

  Dnia 10 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie pierwszego roku projektu językowego pod nazwą   „Creation and Motivation”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele biorący udział w projekcie:  pani Joanna Filipowicz- Adamowicz, Agnieszka  Goliszek, Agnieszka Adamczyk, Violetta Winiarczyk, Małgorzata Kącka , Beata Zgnilec, Katarzyna Łukowska jak  również gość specjalny   Jerome Washington - native speaker, który prowadził zajęcia i konwersacje  z języka angielskiego w tym roku.


PROGRAMOWANIE Z DARAMI FROEBLA. I CO DALEJ?

Dary, dary, dary…i programowanie. Czy to ma coś wspólnego z nauką programowania, czy przygotowuje do dalszych wyzwań w tej dziedzinie? To wiele pytań, które zadają nauczyciele lub inne osoby zainteresowane tematem. Chciałabym odpowiedzieć na to pytanie tak: zdecydowanie ćwiczenia wykonywane na Darach Froebla mają przełożenie na późniejszą pracę z programami i aplikacjami komputerowymi. Dotychczas poświęcałam wiele czasu na opis umiejętności, które są niezbędne do podjęcia właściwej nauki programowania oraz tych, które poprzez ćwiczenia z darami kształtujemy. Teraz chcę pokazać podobieństwa pomiędzy proponowanymi przeze mnie ćwiczeniami unplugged, a aplikacjami on-line.


Erasmus -„Zielone ogrody na szkolnych parapetach”

W ramach działań w projekcie „Log in Nature” nasze szkolne parapety zamieniły się w „zielone ogrody”.


“Culture speaks English” – Erasmus + „Creation and Motivation”

W ramach programu Erasmus + „Creation and Motivation” nasi uczniowie realizują różnorodne zadania mające na celu pogłębienie ich motywacji do nauki języka angielskiego jak i rozwijanie zainteresowań.


Mini Targi Edukacyjne 2019

Mini Targi Edukacyjne 2019 W dniu 14 maja 2019 roku odbyły się Mini Targi Edukacyjne z udziałem uczniów trzecich klas gimnazjum oraz uczniów klas ósmych naszej szkoły. W wydarzeniu tym wzięli udział przedstawiciele lubelskich szkól ogólnokształcących, zespołów szkół oraz techników wraz z nauczycielami.


XXIV OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 - 1948. W walce o wolną Polskę” – wyniki etapu wojewódzkiego

Informujemy o kolejnym sukcesie naszych uczniów zainteresowanych historią. W dniu 28 marca 2019 r. w ZSO nr 1 w Lublinie przeprowadzono eliminacje wojewódzkie XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 - 1948. W walce o wolną Polskę”.


Bieg dla Niepodległej 1918

Sobotni poranek 10 listopada 2018 przywitał nas słońcem. Wszyscy w pełnej gotowości - uczestnicy i organizatorzy. Uczniowie, rodzice i nauczyciele - godna reprezentacja całej społeczności szkolnej. Gotowych do biegu w liczbie 103 wspiera liczne grono kibiców. Dystans do przebiegnięcia to 1918 m.


Dzień 9.11.2018 dla Niepodległej

„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy” – słowa, które o godzinie 11.11 mocno, uroczyście i dostojnie wybrzmiały na szkolnych korytarzach i w salach zanurzonych w bieli i czerwieni. Słowa, które stały się znakiem tego jakże uroczystego dnia, obfitującego w wydarzenia trwale wpisujące się w historię naszej szkoły.